آخرین خبرها:
شناسه خبر: 19336

قیمت برنج عمده فروشی ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان

معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی قیمت برنج عمده فروشی در گیلان را بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: امروز اولین برداشت برنج در مازندران است

قیمت برنج عمده فروشی ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان
معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی قیمت برنج عمده فروشی در استان گیلان را بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: امروز اولین برداشت برنج در استان مازندران است و هر چقدر به پیک برداشت می رسیم با اوج عرضه قیمت هم کاهش می یابد.
اخبار سبز کشاورزی : مجید حسنی مقدم، مدیر دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بر اساس آمارهای رسمی مرکز آمار ایران ما سالانه سه میلیون تن برنج مصرف داریم گفت: حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن برنج در داخل تولید می شود.
وی قیمت برنج در دو استان شمالی تولیدکننده برنج مرغوب را این طور اعلام کرد: قیمت برنج عمده فروشی در استان گیلان بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان و قیمت خرده فروشی هم در این استان بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است و در استان مازندران هم به عنوان یکی از قطب های تولید برنج ایرانی تقریباً به همین شکل می باشد.

اولین برداشت برنج در استان مازندران اتفاق افتاده

مدیر دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اولین برداشت برنج در استان مازندران اتفاق افتاده گفت: طبیعی است هر چقدر که به پیک برداشت می رسیم با اوج عرضه، قیمت هم کاهش پیدا می کند.
این مقام مسئول متذکر شد: هر چقدر که دولت کمتر دخالت کند قیمت منطقی تر و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.
حسنی مقدم با اشاره به فعالیت ۴۳۵ واحد فرآوری گوجه فرنگی در کشور گفت: سالانه حدود شش میلیون تن رب گوجه فرنگی در کشور تولید می شود اما با توجه به افزایش هزینه های نیروی انسانی و مواد اولیه، اتحادیه ذیربط درخواست افزایش قیمت داده که فرآیند آن در حال انجام است و امیدواریم که یک قیمت منطقی برای تولیدکننده و مصرف کننده تعیین شود.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای