آخرین خبرها:
شناسه خبر: 24721

بازسازی 2 هزار کمباين فرسوده

بازسازی 2 هزار کمباين فرسوده/ سرپرست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از بازسازی 2 هزار کمبان فرسوده خبر داد.

بازسازی 2 هزار کمباين فرسوده
سرپرست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از بازسازی 2 هزار کمبان فرسوده خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از آریا، حسین اصغری گفت: طرح کمک به بازسازی ناوگان برداشت کشور با هدف کاهش ضایعات محصولات اساسی از قبیل گندم و دانه‌های روغنی صورت خواهد گرفت.
سرپرست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور با بیان این که کاهش ضایعات در کشور برای تولید، بسیار مهم است، ادامه داد: این طرح از محل طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور با مساعدت و حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در حال اجراست.
وی با بیان این که در حال حاضر طرح مورد نظر تأمین اعتبار شده و براساس تفاهم‌نامه وزارت جهادکشاورزی با شرکت کمباین‌سازی اجرا می‌شود، گفت: امید می‌رود با این طرح حداقل 2 هزار کمباین فرسوده مورد بازسازی قرار گیرد و گام مؤثری در کاهش ضایعات کمباین برداشته شود.

کمباین‌هایی با عمر بیش از 7 سال مورد بازسازی قرار می‌گیرند

سرپرست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: در این طرح کمباین‌هایی با عمر بیش از 7 سال مورد بازسازی قرار می‌گیرند، همچنین به ازای هر کمباین تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه تخصیص داده خواهد شد.
وی افزود: در صورتی که به عنوان مثال تنها در بحث گندم بتوان یک درصد ضایعات را کاهش داد، ارزش مالی این کاهش ضایعات حدود هزار میلیارد خواهد بود.
اصغری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه شرکت کمباین‌سازی اراک با شعب سازمان جهاد کشاورزی در دیگر استان‌ها بیان کرد: هزار دستگاه کمباین تعمیرات اساسی، 200 دستگاه جایگزین و 600 دستگاه جدید به ناوگان بخش کشاورزی افزوده خواهد شد.

سالانه 120 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شود

مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست گفت: سالانه 120 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شود که 70 درصد آن مربوط به بخش زراعی است.
فرامک عزیزکریمی بیان کرد: 90 درصد برداشت سالانه 80 تا 90 میلیون تنی گندم، جو و ذرت کشور توسط کمباین‌های ایرانی صورت می‌گیرد.
به گفته وی امسال 7.5 میلیون تن گندم در کشور به ارزش 83 هزار میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که به دلیل فرسوده بودن ناوگان کشاورزی 5 تا 6 درصد آن به ارزش 5 هزار میلیارد تومان به ضایعات تبدیل می‌شود.
در نشست معاونین تولیدات گیاهی به همراه رؤسای ادارات فناوری مکانیزه سراسر کشور که با هدف جهش تولید در دیمزارها در در شرکت کمباین سازی ایران برگزار شد، معاونین تولیدات گیاهی، مجریان طرح جهش تولید در دیمزارها و مدیران زراعت سراسر کشور حضور داشتند.
گفتنی است؛ همزمان با برگزاری این کارگاه آموزشی شرکت کنندگان از سایر بخش‌های تولیدی شرکت کمباین‌سازی از جمله کارگاه مونتاژ، کارگاه ماشین‌کاری، کارگاه ورق‌کاری، واحد نگهداری و تعمیرات، خط رنگ، ایستگاه ارسال نهایی و…بازدید کردند. آستان قدس رضوی از سال 1386 سهام دار عمده شرکت کمباین سازی شد و در حال 420 نفر نیروی انسانی در این شرکت مشغول بکار هستند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای