آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45104

نظارت بر مزارع و باغات کلید حفظ محصول از آفات

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور بیان کرد: با توجه به پوشش گسترده و نظارت به موقع بر مزارع و باغات، می‌توان از وقوع بیماری‌های گیاهی جلوگیری کرد و محصولات را در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کرد.

نظارت بر مزارع و باغات کلید حفظ محصول از آفات

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مریم جلیلی مقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور در حاشیه یکصد و سیزدهمین جلسه کمیته فنی گندم که به صورت وبیناری در سالن جلسات معاونت زراعت برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار ما، به کشاورزان گفت: در بهمن و اسفند سال ۱۴۰۲ و در ابتدای سال جاری، بارش های خوبی داشتیم که این باران علاوه بر بهبود شرایط آبی باعث رشد آفات و بیماری ها هم شده است.

وی افزود: علاوه بر آن حدود ۲ درجه افزایش دما در کشور داشتیم که این امر موجب رشد و توسعه آفات و بیماری ها می شود، لذا توصیه اکید ما در سازمان حفظ نباتات توجه ویژه به سمپاشی به موقع مزارع داشته باشند.

جلیلی مقدم بر لزوم توجه همه جانبه و پایش به موقع مزارع و باغات تاکید کرده و گفت: این اقدامات مانع غافلگیری ما توسط بیماری های گیاهی می شود.

وی ادامه داد: حفظ نباتات به عنوان یکی از مولفه های اصلی در کنار تولید، برای حفظ محصول فعالیت و تلاش می کند و ما در این سازمان، وظیفه اطلاع رسانی بر اساس روش های نوین پیش آگاهی و نظارت بر کنترل آفات را بر عهده داریم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای