آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45274

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی خبر داد

مشارکت ۴۵۰ هزار کشاورز در طرح جهش تولید در دیمزار‌ها

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: با مشارکت ۴۵۰ هزار کشاورز، طرح جهش تولید در دیمزار‌ها به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های کشاورزی کشور، در حال اجراست.

مشارکت ۴۵۰ هزار کشاورز در طرح جهش تولید در دیمزار‌ها

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، علیرضا مهاجر گفت: این طرح، نمونه بارزی از افزایش تولید با مشارکت مردم و کشاورزان است که توانسته است توجه بسیاری از کشاورزان را به خود جلب کند. ما با تأکید بر استفاده از ظرفیت مردمی در افزایش تولید، امیدواریم که با همکاری همه، موفق به دستیابی به اهداف طرح شویم.

 ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی مربوط به حوزه زراعت است

وی افزود: ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی مربوط به حوزه زراعت است و این معاونت در سال جهش تولید با مشارکت مردم، نقش هدایت، برنامه‌ریزی و پشتیبانی را با سپردن کار به دست مردم ایفا می‌کند.

وی  اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها را مشارکت حداکثری مردم در امنیت غذایی کشور دانست و گفت: در این طرح با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بیشترین محصول اساسی از مزارع دیم کشور برداشت می‌شود.

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی افزود: در این طرح ۴۵۰ هزار کشاورز سراسر کشور با همکاری کارشناسان و فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی در سطح ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم، انواع محصولات اساسی مانند گندم، جو، دانه‌های روغنی،حبوبات و علوفه کشت می‌کنند.

مهاجر بار دیگر بر نقش بی‌بدیل مردم در انجام امور اشاره کرد و گفت: جهش در کشاورزی یعنی افزایش چشمگیر و این جز با حضور و مشارکت مردم فابل دست یافتن نیست.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای