آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45303

مبارزه علیه آفات سن گندم به ۵۰۰ هزار هکتار رسید

مدیر مبارزه علیه آفات عمومی حفظ نباتات اعلام کرد که براساس آمارهای اخیر، مساحت مبارزه علیه آفات سن گندم به ۵۰۰ هزار هکتار افزایش یافته است. او تأکید کرد که با توجه به این افزایش و به‌منظور پیشگیری از کاهش عملکرد تولید، گندم‌کاران باید هشدارها را جدی بگیرند.

مبارزه علیه آفات سن گندم به ۵۰۰ هزار هکتار رسید

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از  سازمان حفظ نباتات کشور سعید معین، گفت: بنابر آمار تاکنون حدود ۵۰۰ هزار هکتار مبارزه علیه سن گندم انجام شده است.

به گفته او، با توجه به اثر آفت سن گندم در عملکرد تولید پیش بینی می شود که سطح مبارزه به یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزارهکتار برسد.

معین ادامه داد: با توجه به آنکه در مواقع بارندگی امکان سم پاشی و محلول پاشی وجود ندارد و همواره منجر به تاخیر می شود، لذا تا قبل از تبدیل آفت سن به پوره باید مبارزه به موقع صورت بگیرد.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی حفظ نباتات افزود: با توجه به شیوع آفت سن در مناطق معتدل و سردسیر به کشاورزان توصیه می شود که با  مشورت کارشناسان حفظ نباتات اقدام به مبارزه کنند.

او با بیان اینکه تاکنون خسارتی به مزارع از حیث آفت سن گندم وارد نشده است، گفت: کشاورزان طی ۲ هفته باقی مانده با انجام سم پاشی به موقع به گونه ای عمل کنند که تبدیل آفت سن گندم به پوره به حداقل برسد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای