آخرین خبرها:
شناسه خبر: 42758

تولید بیش از ۱۱۰ هزار تن تخم مرغ  در ماه

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: تولید ماهانه تخم مرغ به بالای ۱۱۰ هزار تن رسیده که نسبت به ماه‌های اخیر ۵ تا ۱۰ درصد رشد داشته است.

تولید بیش از ۱۱۰ هزار تن تخم مرغ  در ماه

رئیس هیئت م دیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: تولید ماهانه تخم مرغ به بالای ۱۱۰ هزار تن رسیده که نسبت به ماه‌های اخیر ۵ تا ۱۰ درصد رشد داشته است.

اخبار سبز کشاورزی ؛ حمیدرضا کاشانی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار تولید ماهانه تخم مرغ با ورود گله‌های جوان به چرخه تولید به بیش از ۱۱۰ هزارتن رسیده است.

نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری

او نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش هزینه های تولید انتظار داریم که هرچه سریع تر قیمت مصوب تخم مرغ اصلاح شود تا خللی در تولید ایجاد نشود.

کاشانی با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به ۲ برابر سال قبل می رسد، افزود: برآوردها حاکی از آن است که صادرات تخم مرغ به ۱۳۵ هزار تن برسد که بر این اساس رکورد صادرات سال قبل می شکند.

همچنان پیگیر اصلاح قیمت تخم مرغ هستیم

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: تخم مرغ تنها محصول پروتئینی است که در ۲ سال قبل نه تنها هیچ نیازی به واردات نداشتیم، بلکه صادرکننده به بازارهای هدف نیز بودیم. با توجه به افزایش هزینه های تولید، همچنان پیگیر اصلاح قیمت تخم مرغ هستیم و نامه نگاری های متعددی در این خصوص انجام داده ایم چرا که استمرار این روند منجر به حذف گله های جوان خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای