عنوان
شناسه خبر: 40424

پایان سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین بلندمدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم‌بارش کشور را رقم زد. به گزارش اخبار

پایان سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: سال آبی با کاهش ۲۰ درصدی بارش نسبت به میانگین بلندمدت به پایان رسید و سومین سال متوالی کم‌بارش کشور را رقم زد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی ؛ سحر تاج بخش مسلمان افزود: سال آبی گذشته از اول مهرماه سال ۱۴۰۱ شروع شد و تا پایان ۳۱ شهریور ماه امسال ادامه داشت که متاسفانه مانند دو سال گذشته، این سال نیز با کاهش بارش به اتمام رسید.
وی افزود: توزیع بارش سال آبی گذشته در همه نقاط کشور یکسان نبود، به‌طوری‌که بدترین شرایط در حاشیه شرقی کشور به‌خصوص در استان خراسان رضوی رخ داد.
رئیس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بیشترین کم بارشی در استان خراسان رضوی اتفاق افتاد همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز مثل تهران، قزوین و سمنان نیز شرایط خوبی حاکم نبود، به‌طوری‌که پس از خراسان رضوی بیشترین کم‌بارشی در این مناطق اتفاق افتاد.
تاج بخش اضافه کرد: از طرف دیگر همانطور که در گذشته پیش بینی کرده بودیم در برخی استان‌های واقع در زاگرس جنوبی نظیر کهگیلویه و بویراحمد شرایط بارشی خوبی رقم خورد.
وی افزود: با توجه به اینکه دو سال گذشته نیز با کاهش بارش در کشور سپری کردیم، این، شرایط را به مراتب وخیم‌تر کرده است یعنی ما سه سال متوالی در کشور کمبود بارش داشتیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور تاجبخش در پایان گفت: با توجه به مصارف آبی کشور، ضرورت مدیریت یکپارچه منابع آب بدیهی است.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای