برداشت زودهنگام مرکبات و دلزدگی مصرف کنندگان

0
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران میزان صادرات سالانه مرکبات را ۲۰۰ هزار تن ذکر کرد و گفت: سبززدایی و برداشت زودهنگام مرکبات سبب دلزدگی مردم در بازارهای مصرف می شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، محمدرضا شعبانی با اظهار اینکه ۱۲۰ هزار هکتار باغ مرکبات در استان وجود دارد، گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که در برداشت مرکبات دچار اشتباه هستیم؛ زیرا بازار به‌سمتی بردیم که سبب دلزدگی از محصولات ایرانی و مازندران شده است.
وی دلیل این دلزدگی را برداشت زودهنگام مرکبات و سبززدایی آن ذکر کرد و گفت: به دلیل آن که سبززدایی را خوب بلد نیستیم و با روش های آن آشنا نیستیم سبب دلزدگی شدیم.

ذائقه همه مردم دنیا شیرین پسند است

وی با اظهار اینکه ذائقه همه مردم دنیا شیرین پسند است، افزود: مردم در محصولات میوه انتظار آبدار و شیرین بودن دارند و برداشت زودهنگام ماندگاری را کاهش می دهد و طعم میوه را تغییر می دهد.
شعبانی گفت: در یک دهه گذشته قیمت مرکبات مازندران از مرکبات جنوب بیشتر بود اما اکنون این رویه برعکس شده است درحالی مدیریت سه میلیون تن مرکبات برای صادرات و مصرف داخلی امری ضروری است.
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندان میزان صادرات مرکبات را ۲۰۰ هزار تن ذکر کرد و گفت: باید نگاه ما به بازار داخلی قوی تر از قبل باشد و برای صادرات و برداشت میوه باید میوه رسیده باشد زیرا کشورهای بازارهای هدف دارای پروتکل ها و مقررات خاص خود هستند.
وی پایش باغات را ضروری دانست و گفت: میوه برای صادرات باید به طعم لازم برسد و باید از شرایط و بستر ایجاد شده برای صادرات مرکبات به چین استفاده کرد.

فریبا نبوی طهرانی فرد

مقاله قبلیبرجام دوباره در گرداب
مقاله بعدینخستین کنفرانس خبری رئیسی و رفع بدعت‌های نادرست

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید