امکان برداشت نقدی یارانه عامل شکست طرح کالابرگ

0
رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر، گفت: طرح کالابرگ به دلیل امکان تبدیل آن به پول نقد به جای خرید کالا منجر به شکست می شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار؛ شروین اردلان اظهار کرد: طرح کالا برگ زمانی مناسب خواهد بود که مصرف کننده صرفا برای خرید محصولات مورد نیاز از آن استفاده کند درحالیکه این امکان استفاده نقدی از یارانه، عملا الزام مصرف پروتئین، لبنیات و سایر کالاهای ضروری را کمرنگ می کند.
به گفته او، اجرای طرح پروتئین کارت ضمن تامین نیاز مصرف کننده، منجر به حمایت از تولید در شرایطی که مرغداران با حداقل ظرفیت کار می کنند هم می شد.
رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر ضمن انتقاد از خرید محصول با کالا برگ به قیمت شهریور ۱۴۰۰، افزود: هیچ تولیدکننده ای حاضر بر عرضه محصول، آن هم زیر قیمت بازار نمی شود.
وی ادامه داد: قرار است فروشگاه‌های منتخب دولت این ۱۰ قلم کالای اساسی را به مردم عرضه کنند و مابه تفاوت قیمت را دولت در قالب سوبسید به فروشگاه ها بپردازد.
به گفته اردلان، این روند حمایتی که دولت در پیش گرفته در آینده موجب بدهی زیادی برای دولت می شود که در نهایت منجر به شکست می شود.
رئیس هیات مدیره زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر در خاتمه یادآورشد: قرار بود خرید محصولات پروتئینی از طریق کارت یا کالا برگ باشد درحالیکه در این طرح امکان برداشت نقدی هم وجود دارد که قطعا منتج به استفاده از اقلام ضروری در سبد خانوار نمی شود.
مقاله قبلیقیمت انواع نهاده های دامی ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
مقاله بعدیبودجه 1402 و دروغ‌های آشکار

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید