بیمه کشاورزی همچنان پوپا

0

به‌رغم عدم انجام تعهدات دولت

اخبار سبز کشاورزی: سالانه 135 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور پهناور ایران تولید می‌شود که نشان از افزایش تولید محصولات کشاورزی در سال‌های اخیر دارد. اکنون شاهد پرورش و تولید بیش از 100 میلیون رأس دام سبک و سنگین، نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون قطعه جوجه و همچنین برداشت محصولات باغی و زراعی در افزون‌بر 15 میلیون هکتار باغ و مزرعه جهت مصرف جمعیت 85 میلیون نفری ایران هستیم.
این درحالی است که کم‌تر از 30 درصد فعالیت‌های کشاورزی تحت پوشش انواع بیمه‌های صندوق بیمه قرار گرفته‌ است و به معنای سردی بهره‌برداران نسبت به دریافت به‌موقع و جبران خسارت وارده است.

بیشتر بخوانید: بیمه چتری برای تعدیل ریسک تولیدات کشاورزی

واضع و مبرهن است که چنانچه دولت به تکالیف و تعهدات قانونی خود در مقابل بیمه‌گذاران عمل نماید و از خلف وعده دست بردارد قاعدتا متقاضیان بیمه کردن فعالیت‌های کشاورزی در کوتاه‌مدت به 60 تا 70 درصد افزایش می‌یابند.
کارشناسان معتقدند اگر نبود تلاش مدیریتی و برنامه‌ریزی مدیران ارشد صندوق بیمه کشاورزی و مدیران میانی، کارشناسان و پرسنل زحمتکش آن، مسلما همین 30 درصد هم به قهقرا می‌رفت.
به همین جهت دکتر محمد ابراهیم حسن‌نژاد، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در پیام هفته دولت با تقدیر و تشکر از همکاران صدیق، صادق و کارآمد در صندوق بیمه از اهتمام بی‌وقفه فعالیت‌های دلسوزانه و خالصانه آنها تقدیر نموده است، تا آنها بر کمبودهای بودجه در حد بضاعت خود فایق آیند.
متن این پیام به شرح زیر است:
«حکومت امانتی است برای خدمت به مردم». امام علی(ع)
آغازین روزهای شهریورماه با نام هفته دولت یادآور خاطره عروج مظلومانه شیفتگان خدمت و اسوه‌های ایثار و مجاهدت و تجلیگاه الگوهای ماندگار خادمین صدیق به انقلاب و ملت، شهدای خدمت‌گذار و والامقام عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی، شهید رجانی و شهید باهنر است.
این ایام به منزله نماد وحدت میان مردم و دولت، فرصت مناسبی است تا از موفقیت‌ها، دستاوردها و پیشرفت‌های روزافزون به‌ویژه در بخش کشاورزی که مرهون تجربه، تخصص، توانمندی و مسئولیت پذیری نیروهای جهادگر متعهد، خلاق و فعال در حوزه امنیت غذایی می‌باشد، به نحو شایسته‌ای تقدیر شده و منعکس گردد.
اینجانب نیز بر خود واجب می‌دانم با تکریم شأن و منزلت تمامی شهدای گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس گرامیداشت یاد شهدانی دولت علی‌الخصوص شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت و روز کارمند را به همه دولتمردان و خدمتگزاران ایران اسلامی و همکاران گرامی و تلاشگر که با جایگاهی فاخر و جدایی‌ناپذیر از پیکر دولت مردمی در عرصه ارائه خدمات بیمه کشاورزی همت می‌ورزند تبریک و تهنیت وافر عرض نموده و ضمن قدردانی از اهتمام بی‌وقفه و فعالیت‌های دلسوزانه و خالصانه آنان در پیشبرد اهداف و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی با طنین شعار تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از درگاه ایزد منان توفیق را در به سرانجام رساندن این ماموریت خطیر و خدمت صادقانه به آحاد ملت شریف و جامعه بهره‌برداران بخش کشاورزی در مسیر پشتیبانی از تولید ملی، تحقق امنیت غذایی و شکوفایی و جاودانگی ایران قوی مسئلت می‌نمایم.
محمدابراهیم حسن‌نژاد
قائم مقام و عضو هیئت مدیره
نامه حسن نژاد صندوق بیمه
مقاله قبلیاسنک‌هایی برای میان وعده‌ها
مقاله بعدیمشکلات تامین سرمایه کارخانجات تولید آبمیوه را تعطیل کرد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید