تامین آب دریاچه ارومیه از تالاب‌های اقماری

0
مدیر دفتر محیط زیست آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از پیگیری تامین یک هزار و ۲۲ میلیون مترمکعب آب از تالاب‌های اقماری و نیاز آب زیست محیطی دریاچه ارومیه خبر داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرتضی قلی‌زاده اظهار کرد: در این مدت ازجمله از تالاب‌های قره گل 6.2 میلیون مترمکعب، کانی برازان و قوپی باباعلی مجموع هشت میلیون مترمکعب آب تامین شده است.
وی از تهیه اطلس آلودگی منابع آب در استان خبرداد و افزود: در این راستا یک هزار و ۲۸۰ مورد پیگیری، کنترل و شناسایی واحد آلاینده منابع آب در استان انجام گرفته است.
قلی‌زاده با اشاره به ۵۰ مورد تعیین حرایم کیفی منابع آب سطحی، زیرزمینی و تالاب‌های استان در خصوص استقرار کاربری در استان اضافه کرد: در این مدت ۱۰ مورد بررسی طرح ارزیابی زیست محیطی طرح‌های شرکت آب منطقه ای و دیگر موارد ارائه شده به اداره کل حفاظت محیط زیست استان صورت گرفته است.

وضعیت دریاچه ارومیه اورژانسی است

مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، ارائه نظر در خصوص محل‌های دفن پسماند در استان از جمله محل دفن پسماند در شهر آواجیق، شوط و پاسخ دهی به درخواست‌های واصله از طریق سامانه ۱۱۱ و ملاقات‌های مردمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان را بخشی از اقدامات این دفتر در سال جدید عنوان کرد.
قلی‌زاده با اشاره به پیگیری، تکمیل و ارسال چک لیست‌های پایش کیفی سدهای آب شرب (هفت سد در حال بهره برداری) به صورت ماهانه، ۳ ماهه و ۶ ماهه در استان، گفت: تدوین سند پایش کیفی رودخانه مرزی ارس و حوضه آبریز زرینه رود با همکاری کارگروه های مربوطه در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین ارائه پیشنهادات و اظهارنظر در خصوص گزارش‌های ارزیابی زیست محیطی منابع آب استان از جمله نیروگاه برق آبی سد شهرچای، پیگیری مشکلات بوجود آمده ناشی از پساب کارخانجات جاده ارومیه – مهاباد به انهار زراعی و تلاش در جهت رفع مشکلات بوجود آمده از طریق پیشنهاد لوله گذاری و انتقال پساب جهت کشت درختان غیر مثمر، به عنوان مثال شرکت اروم اسپوتا، بررسی و ارائه پیشنهاد در خصوص مشکلات سدهای استان از جمله رشد گیاهان آبزی در سد حسنلو و ممانعت از مشکلات بوجود آمده در تامین آب زراعی از طریق ایستگاههای پمپاژ، اعلام حدود قانونی مجاری آبی واقع در طرحهای هادی روستایی از جمله: مشیرآباد، قره داغ، خانقاه، آلبلاغ و سراب رحیم خان و غیره را از دیگر اقدامات این دفتر در نیمه نخست امسال ذکر کرد
مقاله قبلیبازسازی 2 هزار کمباين فرسوده
مقاله بعدیناپایداری در صادرات غم جدید باغداران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید