تجارت ۴ میلیارد دلاری ایران و عراق

0
سخنگوی گمرک گفت: در ۸ ماه امسال تجارت ایران و عراق بیش از ۴ میلیارد دلار بوده که از این میزان ۲۶/۵ درصد در صادرات و ۸۲ درصد در واردات کاهش داشته است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار؛ مرتضی عمادی سخنگوی گمرک ایران گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا آذر تجارت کشورمان با عراق از لحاظ ارزش به ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون. ۲۰۳ هزار دلار رسیده که از این میزان ۴ میلیارد و ۲۸ میلیون و ۳۵۷ هزار دلار به صادرات و ۱۱۱ میلیون و ۸۴۵ هزار دلار به واردات اختصاص داشته است.
عمادی افزود: تجارت دو کشور در ۸ ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.5درصد در صادرات و ۸۲ درصد در واردات کاهش ارزشی داشت.
وی در ادامه گفت: ۱۱ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۹۰ دلار تن کالا بین ایران و عراق تبادل شده که از ابتدای سال تا آذرماه امسال صادرات کالاهای ایرانی به عراق شاهد کاهش ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است. واردات کالا از عراق نیز در این مدت کاهش ۹۹ درصدی را نشان می‌دهد.
سخنگوی گمرک در پایان اظهار داشت: محصولات سرامیکی، لبنیات و روغن‌های سبک عمده اقلام صادراتی و تایر سواری، سیمان پودر نشده و پارچه عمده اقلام وارداتی بودند.
مطلب قبلیمردم یارانه نقدی را به کوپن الکترونیکی ترجیح می‌دهند
مطلب بعدیمرغ ترکیه و برزیل غازه؟!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید