تحول و رونق در یادآوران

0

سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس معرفی شد

گازي شدن صنايع و واحدهاي توليدي بخش كشاورزي گامي مهم در جهت افزايش توليد و توسعه كشاورزي است و به گفته كارشناسان، استفاده بخش صنعت و كشاورزي از گاز، نقش مهمي در كاهش هزينه‌ها و بالا بردن بازدهي و راندمان توليد دارد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، در دو دهه اخير استفاده از گاز طبيعي در كشورمان روند بسيار سريعي داشته و اغلب مردم در شهرها و روستاها از اين نعمت بهره مند شده‌اند.
در اين ميان، استفاده از گاز طبيعي در صنايع و واحدهاي توليدي كشاورزي نيز در سال‌هاي اخير روند رو به رشدي داشته است كه نشان از اهميت و جايگاه اين سوخت در چرخه اقتصادي دارد.
به باور بسیاری از کارشناسان افزايش توليد در بخش صنايع دام و طيور و توليدهاي گلخانه‌‌اي به‌ویژه در استان‌های سردسیر کشور مرهون خدمات مستمر شركت گاز است.

سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس معرفی شد

 در این راستا، با حکم دکتر علی عسكري، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مهندس افشین کیانی به‌سمت سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران منصوب شد.
مديرعامل شركت صنايع پتروشيمي خليج فارس همچنين در اين حكم از خدمات و تلاش‌های مهندس دلجوان قدرتی، مدیرعامل سابق قدرداني كرد.
در سوابق اجرایی و مدیریتی مهندس کیانی، سمت‌هایی چون سرپرست و رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی اروند به چشم مي‌خورد.
با انتصاب آقای مهندس کیانی که مدیری مجرب، انقلابی و جهادی است، امید می‌رود که در راستای تحقق اهداف و نگاه ویژه دولت سیزدهم بر توسعه فعالیت‌های نفت و گاز، به‌ویژه پتروشیمی و نیز اهمیت حوزه عملیاتی پتروشیمی یادوران، روح و انرژی تازه‌ای را برای تداوم فعالیت‌های پروژه و تسریع در تکمیل آن بدمد.
پروژه احداث کارخانه گاز و گاز مایع 3200 در جنوب غربی شهر اهواز و غرب رودخانه کارون به منظور جمع آوری گازهای همراه حاصل از فرآورش نفت میادین حوزه غرب کارون شامل میادین نفتی دارخوین، یادآوران، آزادگان جنوبی و آزادگان شمالی است.
فاز اول پروژه با ظرفت اسمی 250 میلیون فوت مکعب گاز در مدت 36 ماه و فاز دوم طی 48 ماه به بهره‌برداری خواهد رسید که با بهره‌برداری از آن ظرفیت اسمی به 500 میلیون فوت مکعب گاز در روز افزایش خواهد یافت.
هدف از احداث این مجتمع تامین خوراک مجتمع‌‌های پتروشیمی بندر امام(ره) است.
گازهای سبک و تصفیه شده نیز برای تامین گاز کشور به شبکه سراسری گاز ارسال می‌گردد؛ همچنین گوگرد گرانول شده نیز از تولیدات کارخانه خواهد بود که می‌تواند در صنایع شیمیایی و کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.
عملیات احداث این پالایشگاه گازی تیرماه 1392 آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

سرپرست شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس معرفی شد

مقاله قبلیبوم‌‌گردی، تنها راه نجات آشوراده
مقاله بعدیکشاورزی بدون استفاده از سم در ایران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید