توسعه گلخانه‌ها از الزامات اجرای طرح اصلاح الگوی کشت

0
توسعه گلخانه‌ها از الزامات اجرای طرح اصلاح الگوی کشت
کاهش منابع آبی در بیشتر مناطق کشور ضرورت تغییر الگوی کشت نظیر توسعه کشت محصولات گلخانه ای را دوچندان کرده که تحقق این راهبرد اقتصادی نیازمند نقشه علمی راه تولید و سرمایه‌گذاری است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛ در این راستا رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، توسعه گلخانه‌ها را یکی از الزامات جدی برای اجرای طرح اصلاح الگوی کشت عنوان کرد و گفت: در دولت سیزدهم برای توسعه گلخانه‌های کشور از سطح ۲۳ هزار هکتار کنونی به ۱۰۰ هزار هکتار هدف گذاری شده است.

استان فارس جزو ۱۰ استان برگزیده کشور در توسعه گلخانه ها است

علیرضا رضازاده، مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در حاشیه آئین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی گلخانه، نهاده، آبیاری، ماشین آلات، پهپادها و ادوات باغبانی و هفدهمین نمایشگاه تخصصی، گل و گیاه و گیاهان دارویی و صنایع وابسته در شیراز تصریح کرد: استان فارس جزو ۱۰ استان برگزیده کشور در توسعه گلخانه ها است.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح اصلاح الگوی کشت در راستای سیاستگذاری های حوزه اقتصاد مقاومتی و تدابیر مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: با تدابیر دولت، در حال حاضر محصولی که با مدیریت آب، در سطح ۲۳ هزار هکتار گلخانه تولید می شود برابر با تولید در سطحی معادل ۱۵۰ هزار هکتار در فضای باز است.

باید به سمت توسعه گلخانه‌ها حرکت کنیم

رضازاده با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط اقلیمی باید به سمت توسعه گلخانه ها حرکت کنیم، ابراز کرد: برگزاری نمایشگاه در استان فارس با این میزان کیفیت که محصولات خیلی خوب از زیرساخت‌های سخت افزاری تا انواع و اقسام تکنولوژی و فناوری های روز بخش کشاورزی در آن به نمایش گذاشته شده، امیدوار کننده است.
مطلب قبلیکاهش ۱۹.۵ درصدی قیمت مرغ در یک‌ماه
مطلب بعدیسیر نزولی تولید زعفران در پایتخت طلای سرخ ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید