۲.۵ برابر مصرف کشور رب گوجه تولید می‌کنیم

1
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.
اخبار سبز کشاورزی: آقای مصطفی دارایی نژاد گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوجه ربی ۴ هزار و ۸۰۰ تومان است و هیچ گونه محدودیت و کمبودی در عرضه وجود ندارد.
به گفته او، قیمت هر کیلو گوجه ربی از ۶ هزار تومان به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.
آقای دارایی نژاد گفت: با توجه به کاهش قیمت گوجه فرنگی به عنوان ماده اولیه تولید، نوسان رب گوجه و درخواست تولیدکنندگان برای اصلاح قیمت ارتباطی به این محصول ندارد.

قیمت رب گوجه تغییری نداشته

آقای قاسمعلی حسنی گفت: رب گوجه فرنگی تا قبل از اصلاح نظام یارانه جزو کالاهای تحمیلی بود که توسط شرکت های توزیع کننده داده می‌شد، اما بعد از مردمی سازی یارانه ها دیگر خبری از توزیع انبوه کالا نیست.
به گفته او، با مردمی سازی یارانه ها و آزادسازی قیمت ها تولیدکنندگان رب گوجه منتظر تصویب قیمت های جدید هستند و همین امر منجر به عرضه محدود محصول شده است.
آقای حسنی می گوید: ۲.۵ برابر مصرف کشور تولید رب گوجه فرنگی داریم که با این وجود کمبودی در تولید این کالا نداریم.
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی روزهای اخیر عرضه رب گوجه به بازار محدود شده، چرا که تولیدکنندگان به واسطه افزایش هزینه های تولید در انتظار تصمیم سازمان حمایت برای اصلاح قیمت هستند و تاکنون هیچ گونه تغییری در نرخ این کالا وجود نداشته است./باشگاه خبرنگاران جوان
مقاله قبلیمصرف روغن 40 درصد کاهش یافت
مقاله بعدیچالش پیش‌روی تغییر الگوی کشت

1 نظر

  1. اقتصاد بی نظیر ایران را باید اقتصاددانان بزرگ جهان بررسی کنند تا شگفت زده شوند از این نوع رابطه‌ ای که میان عرضه و تقاضا است. در ایران هر چه عرضه و تولید بالا برود باز هم قیمت کاهش پیدا نمی کند. هر چه تقاضا کم شود باز هم قیمت کاهش نمی یابد. این وضعیت را باید اقتصاد سیاه نامید.

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید