حقوق بازنشستگان پاسخگوی ۱۰ روز زندگی است

0
حقوق بازنشستگان پاسخگوی ۱۰ روز زندگی است
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران گفت: اکنون حقوقی که بازنشستگان دریافت می‌کنند فقط پاسخگوی ۱۰ روز زندگی است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، گفت: موضوع متناسب سازی و دستمزد مشکلات عمده بازنشستگان است که در رابطه با متناسب سازی بحث سایر سطوح مطرح است که باید زمان برقراری بازنشستگی هر چند برابر حداقل دستمزد می‌گرفتند باید همان مبلغ تکرار شود.
وی گفت: مسئله دوم، دستمزد است که باید بر اساس تورمی که بانک مرکزی اعلام می‌کند و سبد معیشت  پرداخت شود، متاسفانه این مورد رعایت نمی‌شود و باعث شده فاصله‌ای بین حداقل دستمزد و سبد هزینه خانوار ایجاد شود که الان بازنشستگان فقط برای ۱۰ روز می‌توانند معیشت خود را تامین کنند.
دهقان کیا گفت: خواسته ما از دولت و مجلس این است که  قانون را اجرا کنند، زیرا اگر قانون اجرا شود بسیاری از مشکلات بازنشستگان حل خواهد شد.
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی جزو اموال بیمه شدگان است که متاسفانه در برنامه هفتم، برنامه ریزی شده که در ادامه انتقال مدیریت تامین اجتماعی به دولت اموال هم از دست سازمان خارج شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر  ۶۳ درصد از مجموع بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند.
مطلب قبلی نارنگی مازندران در راه روسیه
مطلب بعدیمزرعه فضایی خورشیدی تا 2035 عملیاتی می‌شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید