خرید بیش از ۱۰ میلیون تن گندم در سال جاری

0
معجزه معاونت زراعت گندم در مدار 7.5 میلیون تن
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: در سال جاری حدود ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم خریداری کردیم که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۸ درصد رشد خرید داشتیم.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، سید سعید راد شامگاه جمعه در اختتامیه جشنواره ملی نان در کرمان با اشاره به خودکفایی کشور در بخش خبازی اظهار کرد: در سال جاری حدود ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم خریداری کردیم که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۸ درصد رشد خرید داشتیم و میزان واردات ما در گندم را نزدیک به ۷۰ درصد کاهش داده و این مهمترین موفقیت دولت در دو سال اخیر است.
وی افزود: از کاشت گندم تا تبدیل آن به نان حاصل عملکرد زنجیره‌ای بالغ بر هشت میلیون نفر است که قوت حدود ۹۰ میلیون نفر را تامین می‌کنند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: علاوه بر گندم، در سفره غذایی مردم توانستیم در بحث روغن، شکر خانوار و برنج نقش مثمر ثمر داشته باشیم و نگذاشتیم افزایش قیمتی در این سه کالا با وجود افزایش نرخ ارز به وجود بیاید.
وی خاطرنشان کرد: در بحث آرد کامل بیشترین همکاری را با نانوایی‌ها و کسانی که پیگیر آرد کامل بودند، داشتیم و در بسیاری از استان‌ها نانوایی ها و کارخانه‌هایی که نان و آرد کامل دارند، مشخص شده‌اند.
مطلب قبلیدامغان میزبان جشنواره ملی پسته
مطلب بعدیبا «رومینگ» فیلترینگ را دور بزنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید