روز جهانی زنبورعسل روز حمایت از زنبورداران

0
زنبورعسل به‌عنوان حشره‌ای مفید، گرده‌افشان و حشره‌ای که ماده تولیدی آن به‌عنوان مغذی‌ترین و کامل‌ترین ماده غذایی مطرح است و در بسیاری از کشورهای دنیا به‌منزله کالایی ارزآور و درآمدزا در زمینه تامین مواد غذایی داخلی و خارجی مطرح است.
اخبار سبز کشاورزی، امیرهوشنگ عسگر سمنانی| 20 می 2023 (30 اردیبهشت ماه) 1402 به‌عنوان روز جهانی زنبور می‌تواند عرصه‌ای برای زنبورداران، محققان این صنعت و صنایع وابسته به زنبورداری باشد.
در این روز باید از زحمات این قشر بعضا محروم تقدیر به عمل آید و مشکلات و چالش‌های آنها اعم از گرانی دارو و وسایل زنبورداری، مسئله فروش و عرضه و بحث صادرات مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین روز جهانی زنبور، روزی است که باید به اهمیت تعامل میان باغداران و زنبورداران توجه شود. با پیشرفت تکنولوژی در کشاورزی روز دنیا باید نقش دستاوردهای علمی و عملی در صنعت زنبورداری و ورود راهکارهایی جدید و منطبق با علم روز در زنبورداری کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
ازجمله مشکلات زنبورداران بحث سهمیه این قشر است که تا به حال مغفول مانده و کمتر به آن بها داده شده؛ همچنین زهر زنبورعسل و به‌طور کلی عسل درمانی که در طب سنتی ما جایگاه ویژه‌ای دارد می‌بایست مورد حمایت و دید بیشتر و بهتری قرار گیرد.
امید آنکه این صنعت پویا، فعال و اشتغال‌زا تنها به یک روز و همایش‌های چند ساعته ختم نگردد و دولت و تولیدکنندگان دست در دست هم در ارتقای و رونق بخشیدن به این صنعت در سال رشد تولید همتی ملی را به انجام رسانند.
اخبار سبز کشاورزی ضمن تبریک روز جهانی فعالان این صنعت ضمن پاسداشت نقش و جایگاه زنبورها در بقا و کیفیت زندگی بشر، وظیفه حفظ و حراست از این گونه مفید و ارزشمند را یادآوری می‌شود.

روز جهانی زنبورعسل روز حمایت از زنبورداران

 

مقاله قبلیافزایش عملکرد باغات پسته تنها راه رقابت در بازارهای جهانی
مقاله بعدیقیمت انواع ماهی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید