سردرگمی مردم تقاضای خرید میوه را کاهش داد

0
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: نرخ میوه و تره‌بار روند افزایشی به خود نگرفته است اما با کاهش قدرت خرید و سر درگمی مردم میزان تقاضا برای خرید میوه کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر هنوز مردم نمی‌دانند مخارج و هزینه‌ها چگونه مدیریت کنند.
به گزارش مزرعه سبز، اسماعیل مرادیان با اشاره به عرضه میوه‌های سردرختی در میدان میوه و تره‌بار، گفت: زردآلو، توت فرنگی به بازار آمده‌اند و از هفته آینده هلو و شلیل در بازار عرضه خواهد شد.
وی با اعلام نرخ نوبرانه‌های میوه‌های بهاره، گفت: زردآلو در میدان میوه و تره‌بار کیلویی 30 تا 65 هزار تومان، توت فرنگی گلخانه‌ای و شمال کیلویی 30 تا 60 هزار تومان و هندوانه کیلویی 4 تا 6 هزار و 500 تومان بفروش می‌رسد.
مرادیان ادامه داد: با عرضه میوه‌های نوبرانه تمایل برای خرید و مصرف میوه‌های چون پرتقال، سیب و کیوی از بین رفته و تقاضا برای خرید میوه‌های بهاره افزایش پیدا کرده است. از همین روی، در حال حاضر قیمت سیب و پرتقال افت کرده و سیب زرد کیلویی 15 تا 30 هزار تومان و سیب قرمز کیلویی 8 تا 22 هزار تومان عرضه می‌شود.

کاهش روند صادرات هندوانه به ترکیه

این فعال صنفی با اشاره به کاهش روند صادرات هندوانه به ترکیه، گفت: صادرات هندوانه کم شده اما همچنان ادامه دارد و همین مسئله قیمت این میوه را در بازار داخلی متعادل کرده است.
مرادیان با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار صیفی‌جات متعادل است، افزود: قیمت گوجه فرنگی کیلویی 5 تا 10 هزار تومان، کدو کیلویی 6 تا 9 هزار تومان، بادنجان کیلویی 3 تا 6 هزار تومان، خیار کیلویی 3 تا 10 هزار تومان، سیب‌زمینی کیلویی 9 تا 14 هزار، نخود سبز کیلویی 10 تا 13 هزار تومان است.
به گفته وی؛ عمر عرضه باقلا در میدان 2 ماه است باقلا از ابتدای سال از دزفول، کاشان و شمال کشور آغاز و در نهایت باقلا کرمانشاه عرضه و به پایان می‌رسد؛ در حال حاضر باقلا در میدان کیلویی 3 تا 6 هزار تومان عرضه می‌شود.

گرانی‌های عجیب‌وغریب نوبرانه‌های بهاری

کاهش تقاضا برای خرید میوه

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به کاهش تقاضا برای خرید میوه و تره‌بار، تصریح کرد: نرخ میوه و تره‌بار روند افزایشی به خود نگرفته است اما با کاهش قدرت خرید و سر درگمی مردم میزان تقاضا برای خرید کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر هنوز مردم نمی‌دانند مخارج و هزینه‌ها چگونه مدیریت کنند.
به گفته وی؛ سبزی‌های بهاره مانند کنگر و ریواس با بارش‌های اخیر به‌دست آمده‌اند و پیش‌بینی می‌شود ظرف هفته آینده در بازار عرضه شوند. قیمت سبزی خوردن در میدان میوه و تره‌بار کیلویی 5 تا 9 هزار تومان است.
مرادیان در پایان بیان کرد: قیمت گذاری بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود در حال عرضه متعادل و در نتیجه قیمت‌ها ثابت ماندند.
مقاله قبلیوزارت جهاد کشاورزی درک درستی از امنیت غذایی ندارد
مقاله بعدیغریبه‌ها بر سر سفره امنیت و یارانه

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید