‌طوفان شن ‌سیستان و بلوچستان را فراگرفت

0
جانشین پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش شدید باد و گردوخاک باعث شده دید رانندگان به شدت کاهش پیدا کند.
اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا سراوانی اظهار داشت: وزش شدید باد و گردوخاک باعث شده دید رانندگان به شدت کاهش پیدا کند.
جانشین پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان افزود: محور‌های مواصلاتی زاهدان- بم، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل بیشترین کاهش دید را برای رانندگان دارند.
وی خاطرنشان کرد: به علت کاهش دید رانندگان باید در طی این مسیر با احتیاط کامل تردد کنند و توصیه اول ما این است که در صورت عدم ضرورت تا هنگام پایان طوفان و گرد و خاک از ورود به این محور‌های مواصلاتی خودداری شود.
همچنین روابط عمومی اداره‌کل راه آهن جنوب شرق اعلام کرد با توجه به هشدار‌های هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک و همچنین کاهش شدید دید افقی، بنا بر تصمیمات اتخاذ شده حرکت قطار مسافری زاهدان- تهران امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن لغو شد.

تداوم وزش باد و گرد و خاک

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان  اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و امروز در برخی ارتفاعات مرکزی استان شرایط برای رگبار پراکنده باران فراهم است.
محسن حیدری افزود: وزش باد شدید و گردوخاک در نواحی مرکزی و شرق استان تا صبح پنجشنبه تداوم دارد. بعد از ظهر پنجشنبه این شرایط محدود به مناطق جنوب شرقی استان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: چهارشنبه در شمال استان افزایش غبار و وزش باد نسبتاً شدید جنوبی و پنجشنبه و جمعه وزش باد نسبتاً شدید شمالی و گردوخاک انتظار می‌رود.
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: پنجشنبه و جمعه به سبب وزش باد دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. جمعه و شنبه در نیمه شمالی استان کاهش نسبی و موقتی دما رخ خواهد داد.

کاهش شعاع دید افقی زاهدان به ۱۵۰۰ متر

حیدری بیان کرد: وزش باد شدید تا بیشینه ۷۰ کیلومتر بر ساعت امروز زاهدان را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در منطقه فرودگاهی به یک هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد.
وی افزود: همچنین در سرعت باد در نصرت آباد به ۵۰ کیلومتر رسید و دید افقی در ایستگاه هواشناسی این بخش را به یک هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد.
حیدری افزود: توصیه مردم نواحی مرکزی و شرق استان تا ظهر فردا از تردد غیرضروری پرهیز کنند و هنگام وزش باد از کار در ارتفاع و از عبور و مرور در کنار ساختمان‌های در حال ساخت و قدیمی خودداری شود.
همچنین توقف در فعالیت‌های کویرنوردی و محافظت از گلخانه‌ها برای کاهش خسارات احتمالی اقدامات لازم انجام شود.
مقاله قبلیسدهای تهران همچنان تشنه‌ هستند
مقاله بعدیبی‌توجهی مدیران به آیین‌نامه ساماندهی عشایر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید