قیمت پیاز در حال کاهش است

0
قیمت پیاز کاهش جزئی داشته و در سطح شهر از هر کیلو بیش از ۳۰ هزار تومان به ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان رسیده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از مهر، قیمت عمده فروشی میوه و سبزیجات در هفته جاری (۱۵ تا ۲۱ اسفند ۱۴۰۱) از سوی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران اعلام شد. نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار میوه را تا حدودی داغ کرده است؛ البته اوج خرید میوه عید نوروز روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند خواهد بود.
پیش بینی می‌شود پس از گذشت حدود ۳ سال قرنطینه و محدودیت‌های بهداشتی به دلیلی پاندومی کرونا امسال سفرها و دید و بازدیدها بیشتر باشد. مصادف شدن ایام نوروز با ماه رمضان جنب و جوش را در بازار کالاهای اساسی از جمله میوه افزایش داده است.
پایان فصل برخی میوه‌ها قیمت آنها را افزایش داده و در حالی که دی و بهمن قیمت پرتقال به هر کیلو ۷ هزار تومان رسیده بود این روزها کف قیمت این محصول پاییزی ۱۳ هزار تومان است.
همچنین گران‌ترین میوه در بین محصولات مصرفی بازار میوه و تره بار توت فرنگی بوده که هر نیم کیلو آن به نرخ ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
فلفل دلمه رنگی هم در بین صیفی جات در رأس هرم قیمتی بازار سبزیجات قرار داشته و در میادین عمده فروشی تره بار هر بر اساس عرضه و تقاضا تعیین قیمت می‌شود.
قیمت سیب در بین میوه‌های طبقه متوسط نسبت به سایر محصولات قیمت بالاتری داشته و کف نرخ آن در میادین عمده فروشی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان بوده که این عدد در سطح شهر به ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان می‌رسد.

توزیع روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال و سیب در تهران

 البته رئیس اتحادیه بارفروشان تهران روز گذشته گفت: روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال و همین میزان سیب در استان تهران توزیع می‌شود که قیمت عمده آنها بین ۱۲ تا ۳۰ هزار تومان است.
 مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه تا امروز ۴۰ هزار تن سیب و پرتقال در میادین عمده فروشی عرضه شده است، تصریح کرد: بازار پرتقال تقریباً تأمین است اما نسبت میزان سیب به پرتقال کمتر بوده که اتحادیه تلاش خود را به کار گرفته تا کمبودی در بازار وجود نداشته باشد.

قیمت پیاز به به ۲۵ تا ۲۷ تومان رسیده است

پیاز که در چند ماه اخیر بحث‌های زیادی را به دنبال داشته و قیمت آن تا بیش از ۴۰ هزار تومان هم رسید با واردات کاهش جزئی داشته و در سطح شهر از هر کیلو بیش از ۳۰ هزار تومان به ۲۵ تا ۲۷ تومان رسیده است. در حال حاضر پیازهای موجود در بازار پیازهای شیری و زرد بوده و پیاز قرمز موجودی ندارد.
مقاله قبلیکشاورزان دیگر نگران خرید تراکتور نباشند
مقاله بعدیتوان تولید نهال‌های برای کشورهای همسایه را داریم

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید