ماجرای حمله به دستفروشان نور چه بود؟

0
ماجرای حمله به دستفروشان نور چه بود؟
صبح روز 31 خردادماه درگیری بین شهرداری و کسبه بازار هفتگی نور رخ داد که به گفته شاهدان عینی، مامورین سد معبر شهرداری با لودر به سراغ دستفروشان رفتند و بر اساس تصاویر ارسالی چند نفر هم در این ماجرا دچار آسیب‌دیدگی و راهی بیمارستان شدند.
اخبار سبز کشاورزی؛ این در حالی است که پیش از این نیز شاهد اقداماتی از این دست از سوی ماموران شهرداری در مناطق دیگر کشور بوده‌ایم. این بازارچه با هدف عرصه محصول بدون واسطه و حمایت از تولیدکنندگان خرد ایجاد شده است و اغلب محصولات کشاورزی در آن عرضه می‌شود تا منبع درآمدی هر چند اندک برای قشر کم‌درآمد و به‌ویژه زنان سرپرست خانوار باشد.

مدیر بازارچه هفتگی شهرداری عزل و راننده لودر بازداشت شد

مازندران شهردار شهر نور گفت: مدیر بازارچه هفتگی شهرداری به دلیل کوتاهی در انجام وظیفه عزل و راننده لودر بازداشت و پرونده به دستگاه قضا ارسال شد.

مجروح شدن دستفروشان

مهدی توکلی شهردار نور اظهار کرد: با توجه به اینکه راننده لودر برای ایجاد موانع ترافیکی جهت آماده سازی محل بازارچه باید روز قبل در محل حاضر می‌شد و اقدام می‌کرد، اما به دلیل کوتاهی در انجام وظیفه و آماده نبودن محل بازارچه، روز چهارشنبه جهت ایجاد موانع ترافیکی در محل بازارچه وارد شد که در حین ایجاد مانع ترافیکی منجر به مجروح شدن یکی از دستفروشان شد.
وی تصریح کرد: این امر سبب ناراحتی و خشمگین شدن دستفروشان زحمتکش و در نهایت حمله دستفروشان به راننده لودر شد.

خسارت به اجناس دستفروشان

شهردار نور خاطرنشان کرد: راننده لودر نیز در حین خروج از بازارچه با دنده عقب منجر به خسارت به اجناس دستفروشان شد که شهرداری خود را مکلف به جبران خسارت می‌داند.

برپایی بازارچه هفتگی کاملا قانونی است

وی در ادامه افزود: دستفروشان با حمایت شهرداری و به صورت کاملا قانونی در محل بازارچه هفتگی چهارشنبه بازار حضور داشتند و شهرداری خود را مکلف به تامین امنیت دستفروشان می‌داند.
فرمانده انتظامی نور گفت: اختلاف و درگیری بین تعدادی از ماموران سد معبر شهرداری با کسبه به دلیل برپایی بازار هفتگی در یکی از خیابان های این شهرستان بوده است.
بر اساس پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اکبر قلی پور گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اختلاف و درگیری بین ماموران سد معبر با کسبه بازار هفتگی، که منجر به مصدومیت یک کسبه شد، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه دریافتند، اختلافات بر سر برپایی بازار هفتگی در یکی از خیابان های این شهرستان با شهرداری و مقاومت کسبه و بازاریان در برپایی این بازار بوده که موجب درگیری بین ماموران سد معبر با تعدادی کسبه شد.
مطلب قبلی4 تیرماه آغاز دریافت کارمزد از کارتخوان‌ها
مطلب بعدیمحمودزاده: بین دولت و مجلس چالش وجود دارد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید