محمدعلی نیکبخت کیست؟+سوابق

1
محمدعلی نیکبخت کیست؟+سوابق
محمدعلی نیکبخت، بومی سیستان و بلوچستان است و در واقع دولت یک چهره شیعه از این منطقه مهم را به عنوان وزیر پیشنهاد داده است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ امروز دولت محمدعلی نیکبخت را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. چهره‌ای که نه چندان در میان جامعه کشاورزان شناخته شده است و نه حتی سیاسیون.

بیشتر بخوانید: محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی شد

محمدعلی نیکبخت کیست؟

اما محمدعلی نیکبخت که قرار است سکاندار وزارتخانه‌ای شود که در سال‌های اخیر با بیشترین مشکلات و تنش‌ها دست‌ به گریبان بوده، کیست؟ در کدام دولت‌ها فعالیت داشته و چقدر احتمال رأی اعتماد گرفتن از مجلس برای او محتمل است.

اولین فعالیت در دولت محمود احمدی‌نژاد

نیکبخت برای اولین بار در دولت محمود احمدی‌نژاد به معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی این وزارتخانه منصوب شد، در حالیکه پیش از آن رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان بود.

در دولت روحانی به عنوان رئیس سازمان سیستان و بلوچستان فعالیت کرد

 براساس شنیده‌ها در دولت حسن روحانی از این سمت کنار رفت و بار دیگر به عنوان رئیس سازمان سیستان و بلوچستان فعالیت کرد.

در دولت رئیسی به عنوان ریاست هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران منصوب شد

در اوایل دولت سیدابراهیم رئیسی و با حکم ساداتیان به ریاست هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران منصوب شد و حالا با رفتن سیدجواد ساداتیان به عنوان وزیر پیشنهادی دولت رئیسی به مجلس معرفی شده است.

دولت و مجلس بر سر حضور او در وزارت جهاد کشاورزی توافق دارند

گفته می‌شود دولت و مجلس بر سر حضور او در وزارت جهاد کشاورزی توافق دارند و کار نیکبخت از این بابت راحت خواهد بود.
اگرچه که در صورت رای اعتماد و حضور به عنوان وزیر در این وزارتخانه کار دشواری پیشرو دارد که یکی از مهمترین آنها تعیین قیمت خرید تضمینی فروش گندم است که بعد از حدود یک ماه و نیم از آغاز برداشت گندم در سطح کشور همچنان بلاتکلیف است و قیمت‌های پیشنهادی هم با انتقاد و اعتراض بسیاری کشاورزان روبرو شده است.
مطلب قبلیقیمت روز گوشت قرمز در ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
مطلب بعدیبرنج ایرانی 35 درصد ارزان شد

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید