نرمش طرف افغانستانی

0
نرمش طرف افغانستانی
هنوز یک ماه از اظهار نظر معاون وزیر نیرو در مورد مذاکره با طالبان بر حقابه «هیرمند» و اعلام او مبنی بر مقاومت حاکمان افغانستان در این مذاکره و به ویژه بر مسایل فنی نگذشته است که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور روز گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت از نرمش طالبان و ادامه مذاکرات با ایشان خبر داد.
اخبار سبز کشاورزی؛ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مورد حقابه هیرمند از تداوم رایزنی‌های در حال انجام خبر داد و گفت: «طرف مقابل نرمش از خود نشان داده است تا این روند از طریق دیپلماسی پیموده شود. بازدید از هیرمند هنوز انجام نشده است. البته کارشناسان ما اعلام کردند که این آب به مقدار کافی در حوزه‌های آبخیز وجود دارد و بارش به مقدار کافی وجود داشته است. بنابراین طرف مقابل باید به خواسته‌های جمهوری اسلامی را تمکین کند.»علی سلاجقه گفت: «روند رایزنی‌ها به سمت و سویی می‌رود که امید است هرچه زودتر در این زمینه نتیجه محقق شود.»
به گزارش «پیام ما» و به نقل از مهر علی سلاجقه با بیان این موضوع که در هفته محیط زیست هستیم و اگر بخواهیم ارزیابی کنیم باید بگوییم متأسفانه وضعیت فعلی، مناسب نیست توضیح داد: «البته دولت سیزدهم تلاش‌ها و رویه خوبی را در پیش گرفته است. امروز حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان، اعتبارات دستگاه‌ها برای محیط زیست است که این موضوع گامی رو به جلو محسوب می‌شود و امید داریم این روند ادامه داشته باشد.»
سلاجقه: طرف مقابل نرمش از خود نشان داده است تا این روند از طریق دیپلماسی پیموده شود. بازدید از هیرمند هنوز انجام نشده است
سلاجقه درباره ۴۱۱ پروژه‌ای که بدون ارزیابی محیط زیستی از آنها بهره‌برداری شده است گفت: «درباره این ۴۱۱ پروژه با توجه به دستور رئیس جمهوری و پیگیری‌های سازمان محیط زیست، یک کمیته مخصوص سه نفره با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سازمان محیط زیست تشکیل شده که این مسئله را کاملاً طبقه‌بندی و غربالگری کرده است و تصمیمات در این باره پس از اتخاذ، اعلام خواهد شد.»
رئیس سازمان محیط زیست کشور با توضیح اینکه این هفته حدود ۱۰۱ پروژه در ۱۹ استان کشور افتتاح خواهد شد و بیش از هشت هزار میلیارد اعتبار این بخش است ادامه داد: «همچنین جایزه ملی محیط زیست پس از پنج وقفه برگزار می‌شود. منتخبان انتخاب شده‌اند و امید داریم این رویداد با حضور رئیس‌جمهوری انجام شود. روز شنبه نیز مراسم تقدیر از محیط‌بانان نمونه کشور در مرقد امام (ره) برگزار خواهد شد.»

منبع پیام ما

مطلب قبلیشاخص‌های مهم برای انتخاب وزیر کشاورزی
مطلب بعدیهجمه‌های رسانه‌ای عامل تردید در مصرف شیر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید