نقش دامداری در تخریب محیط زیست

0
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که صنعت دام مسئول ۱۴.۵ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهان است و سالانه ۶.۷ میلیون هکتار از اراضی جنگلی برای این صنعت تخریب می‌شوند.
به گزارش مزرعه سبز، گاه حیات وحش، رقابت با حیوانات وحشی و ظلم به حیوانات اهلی را نیز در پی دارد و یکی از عوامل تأثیرگذار در تغییرات آب و هوایی است.
یک مطالعه جدید که توسط ” Compassion in World Farming” انجام و نتایج آن در earth.com منتشر شده است, نشان می‌دهد رسیدن به هدف معاهده پاریس رسیدن به جلوگیری از افزایش دمای جهانی است, بدون کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای در دامپروری و دامداری غیرممکن است چرا که صنعت دام مسئول 75 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای در کشاورزی است و مجموعاً 14.5 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهان را بر عهده دارد.
این مقاله می‌افزاید, دامداری به جنگل‌زدایی کمک می‌کند و سالانه 6.7 میلیون هکتار از اراضی جنگلی برای حیواناتی که برای غذا پرورش یافته‌اند, تخریب می‌شود. تخریب زیستگاه علاوه بر از بین بردن زیبایی جنگل‌ها و نابودی پناهگاه گونه‌های مختلف حیات وحش، ذخایر کربن را نیز آزاد می‌کند و به تشدید تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند.

خاک و آب با فضولات حیوانی اضافی مستقیماً از دام و همچنین آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و کودهای خوراکی برای حیوانات آلوده می‌شوند و انتشار گازهای گاخانه‌ای را افزایش می‌دهد. یک از مصادیق تهدید حیات وحش برای پرورش دام, انجمن‌های گاوداران در ایالات متحده هستند که تمایل زیادی به ترویج کشتن گرگ‌ها و سایر حیوانات شکارچی و همچنین تعرض به زیستگاه گونه‌های در معرض خطر انضراض برای محافظت و همچنین تغذیه دام‌های خود دارند./ قدس آنلاین

 

مقاله قبلیسیستان در فراق باران
مقاله بعدیعنصر کلیدی زندگی گیاهان+پادکست

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید