نکات مهم تغذیه‌ای در هوای گرم تابستان

0
نکات مهم تغذیه‌ای در هوای گرم تابستان
هوای گرم تابستان، مهمترین عاملِ تکثیر باکتری‌ها در بسیاری از مواد غذایی و بروز مسمومیت است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از هلث‌لاین،‌ متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) می‌گویند: بیشتر مرگ و میرهای ناشی از مسمومیت‌های غذایی مرتبط با باکتری‌هایی از قبیل سالمونلا، توکسوپلاسما، لیستریا و نوروویروس‌ها هستند.

بیشتر بخوانید: توصیه‌های تغذیه‌ای برای پیشگیری از دیابت

به طور کلی خطر مسمومیت غذایی در تابستان با مصرف برخی خوراکی‌ها بیشتر است. برای مثال گوشت نیم‌پز به سرعت با باکتری E. Coli آلوده می‌شود. تمام انواع گوشت باید حداقل در دمای ۱۶۰ درجه فارنهایت (۷۱ درجه سلسیوس) به طور کامل طبخ شوند تا خطر آلودگی آنها با این باکتری به حداقل برسد.
جوانه‌ها نیز از آنجا که برای رشد نیاز به شرایط گرم و مرطوب دارند برای رشد باکتری‌هایی مانند سالمونلا، لیستریا و E. Coli، محیط مناسبی هستند. حتی جوانه‌های خانگی که در شرایط بهداشتی پرورش می‌یابند، می‌توانند باکتری‌های مضر تولید کنند.
تخم‌مرغ هم از دیگر گزینه‌های غذایی است که خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را افزایش می‌دهد؛ البته اگر خوب پخته نشود. فراموش نکنید که پس از تماس با پوست تخم‌مرغ، دست‌های خود را با آب گرم و صابون بشویید. پوست تخم‌مرغ می‌تواند آلوده به باکتری باشد.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در مورد خطر مسمومیت با سبزیجات تیره رنگ مانند اسفناج، کاهو و کلم نیز هشدار داده است. اسفناج آلوده می‌تواند در خود نوروویروس داشته باشد و باعث ایجاد اسهال و حالت تهوع در مصرف‌کننده شود.
بنابر این گزارش، خوراکی‌هایی چون خربزه، سالاد ماکارونی و گوجه فرنگی خام نیز خطر ابتلا به مسمومیت‌های غذایی در تابستان را افزایش می‌دهند.
مطلب قبلیمسائل پیرامون قیمت‌گذاری گندم
مطلب بعدیخیز جدید سرمایه‌گذارِ پتروشیمی میانکاله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید