نیکبخت: تمام مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

0
مطالبات گندمکاران پرداخت شد
وزیر جهادکشاورزی گفت: با واریز ۳۵ هزار میلیارد تومان دیگر و جمع کل ۱۵۶ هزار میلیارد تومان، همه مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان توسط دولت در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ پرداخت شد.
در ماه های اخیر و با وجود گذشت یک ماه از آغاز سال زراعی جدید مطالبات گندمکاران به طور کامل  پرداخت نشده بود که با تلاش‌های وزیر جهاد کشاورزی و در راستای حمایت از گندمکاران و تامین امنیت غذایی این امر در نهایت محقق شد. هر چند در این مسیر شاهد کارشکنی‌هایی از سوی سازمان برنامه و بودجه بودیم، اما داود منظور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، چهارشنبه هفته گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران از پرداخت مطالبات گندمکاران تا پایان مهر ماه خبر داد که این وعده در نهایت محقق شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت از پایان تسویه مبلغ گندم خریداری شده در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد و گفت: امسال وزارت جهادکشاورزی با کمک دولت توانست ۱۰ میلیون و ۳۵۷ هزار تُن گندم از کشاورزان ۳۱ استان کشور خریداری کند.
وزیر جهادکشاورزی با تشکر از دولت مردمی، افزود: رییس‌جمهور در هر موقعیتی پیگیر مطالبات گندم‌کاران بوده و از تاکیدات ایشان در ه‍یئت دولت؛ پرداخت مبلغ گندم در سریعترین زمان ممکن به کشاورزان بوده است.
نیکبخت با موثر خواندن اقدام وزارت جهادکشاورزی در خرید تضمینی گندم، یادآور شد: خرید این مقدار گندم در سال زراعی که پشت سر گذاشتیم؛ کشور را در گندم نان به خودکفایی رساند و یکی از توفیقات بزرگ دولت در تولید و تامین این محصول استراتژیک رقم خورد.
وی در همین رابطه بار دیگر از کشاورزان تشکر کرد و اظهار کرد: وزارت جهادکشاورزی به وعده خود در پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا پایان مهرماه عمل کرده و این ایفای تعهد در حالیست که میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل آن، از ۴۴ درصد رشد برخوردار بود.
نیکبخت خاطر نشان کرد: از رییس دولت، معاون اول و رییس دفتر رییس‌جمهور کمال تشکر را دارم و نیز از سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که ما را در انجام تعهدات یاری رساندند سپاسگزارم.
مطلب قبلیمشکلات سامانه سبک برای کشاورزان
مطلب بعدیاحداث یکی از بزرگ‌ترین گلخانه‌های شیشه‌ای هیدروپونیک خاورمیانه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید