کشاورزان در اروپا به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

0
اتحادیه اروپا تاکید می کند که کشاورزان و روستاییان باید به اینترنت پرسرعت و شبکه تلفن 5G تجهیز شوند در این صورت بسیاری از مشکلات آنها برطرف خواهد شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از فارس، اتحادیه اروپا تاکید می کند که کشاورزان و روستائیان باید به همان اینترنتی که شهری ها دارند، دسترسی داشته باشند.
ماریو میلوچف کارشناس بخش کشاورزی اتحادیه اروپا می گوید: امکان دسترسی به اینترنت مناسب و پرسرعت می تواند بسیاری از مشکلاتی که اکنون بخش روستایی و کشاورزی با آن دست و پنجه نرم می کنند را برطرف کند.
وی تاکید می کند که نیاز است که کشاورزان و روستائیان به شبکه تلفن 5G متصل شوند.
از نظر این کارشناس در دنیای امروزی که اطلاعات حرف اول را می‌ز ند بخش کشاورزی هم می تواند با بهره گیری از این امکانات، دانش و اطلاعات خود را در این بخش افزایش دهند.
درباره استفاده از فن آوری نوین در بخش کشاورزی دو نظر وجود دارد عده ای سنت گرا معتقدند که وجود سیستم های جدید اینترنتی و تلفنی پیشرفته می تواند روستا را از بافت سنتی و روستایی خود خارج کرده و کشاورزان را از مسیر تولید خارج کند. در مقابل عده ای معتقدند که هر چه کشاورزان به اطلاعات جدید و به روزتری تجهیز شوند در تولیدات آنها تاثیر مثبت می گذارد.
سازمان خواربار جهانی هم تجهیز بخش کشاورزی به علم و فناوری معتقد است و اعلام می کند که در 40 سال آینده 90 درصد تامین امنیت غذایی جهان وابسته به علم و اصلاح ژنتیک در بخش کشاورزی خواهد بود.
مقاله قبلیبازار مرغ، نیازمند اصلاح قیمت ها
مقاله بعدیآتش سوزی سریالی تالاب های ایران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید