کشت قراردادی راه خروج دولت از بازار کشاورزی

0
متقاضیان کشت قراردادی، پورپوزال ارایه کنند
ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی مفیدترین روش برای خروج دولت از بازار کشاورزی و سپردن این موضوع به بخش خصوصی است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران در صبح امروز، تاکید کرد: نگاه دولت به بخش کشاورزی مثبت است.
وی، ادامه داد: دغدغه‌های شما در حوزه تولید در بخش کشاورزی همان دغدغه‌های ما است و دولت و باید میزان اعتماد متقابل افزایش یابد تا منجر به واگذاری فعالیت‍‌های دولت به بخش خصوصی شود.
وزیر جهاد کشاورزی، یادآور شد: کشاورزی قراردادی مفیدترین روش برای خروج دولت از بازار کشاورزی و سپردن این موضوع به بخش خصوصی است.
ساداتی نژاد، به رفع تعهدات ارزی نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم به نفع صادرکنندگان این مهم حل شود و برای شیر خشک رفع تعهدات ارزی انجام شد.
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر وجود یک انجمن قدرتمند تجمیع شده در بخش کشاورزی و دام و طیور، تصریح کرد: این انجمن قدرتمند می‌تواند برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری حضور فعال داشته باشد.
وی همچنین به رایزنی انجام شده با بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: با بانک مرکزی رایزنی‌هایی انجام شده تا قرارداد کشت قراردادی کشاورزان به عنوان تضمین در بانک‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
ساداتی‌نژاد، همچنین از تسهیل واردات و صادرات در کشور خبر داد و گفت: با همکاری سازمان غذا و دارو ایران و سازمان ملی استاندارد ۱۸ هزار میزان حد مجاز باقیمانده آفت‌کش‌ها (MRL) بازنگری شده است.
مطلب قبلیمصائب دامپروری عشایر/ گرانی علوفه عشایر را بیچاره کرد
مطلب بعدیسیاست‌گذاران درباره نقش فضای مجازی در اقتصاد آموزش ببینند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید