10 نژاد سگ که مطیع و ساکت هستند

2
همراه با افزایش تقاضا برای توله سگ پس از قرنطینه، نژادهایی وجود دارند که یک جا می نشینند، ساکت می مانند و پا به پای شما راه می روند.
در 18 ماه گذشته بسیاری از ما شاهد استقبال از یک دوست چهارپای جدید در خانه های خود بودیم، زیرا مالکیت سگ در سال 2020 تقریبا هشت درصد افزایش یافته است.
ولی با وجود 221 نژاد مختلف سگ شجره نامه دار برای انتخاب، قبل از انتخاب توله سگ خود، به ایده های زیادی که وجود دارد، نیز توجه کنید.
کسانی که شیوه زندگی فعال دارند شاید تمایل داشته باشند یک سگ بزرگتر داشته باشند، در حالی که افرادی که آلرژی دارند به دنبال یک سگ هیپوآلرژنیک( ضد آلرژی) هستند.
اگر به دنبال سگی هستید که از دستورات پیروی کند و سر و صدا هم ناشته باشد، تحقیقات علمی در مورد این موضوع وجود دارد که می تواند شما را راهنمایی کند.
کتاب روانشناسی استنلی کورن با عنوان “هوش سگ” یک قطعه برجسته از مطالب مربوط به سگ است که در مورد ضریب هوشی نسبی نژادها صحبت می کند- مخصوصا در مورد اینکه چقدر مطیع هستند.
در اینجا نام نژاد سگ مطیع آورده شده است:

1. Border Collie

سگی برتر در اطاعت کردن، Border Collie پر جنب و جوش است. آنها به ورزش زیادی احتیاج دارند، بنابراین حیوان خانگی مناسب برای همه نیستند.

2. پودل(Poodle)

دومین نژاد سگ مطیع، پودل است. برای اینکه سگ در درجه اول اطاعت قرار گیرد، باید در اولین تلاش حداقل 95 درصد از مواقع به دستورات صاحبانش گوش دهد.

3. ژرمن شپرد(German Shepherd)

مدال برنزاطاعت برای ژرمن شپرد است- و همچنین یکی از همه جانبه ترین نژادهای سگ است.

4. گلدن رتریور(Golden Retriever)

گلدن رتریور چهارمین نژاد سگ مطیع تر است. این را با طبیعت خوب و دوست داشتنی آنها ترکیب کنید و یک حیوان خانگی عالی خانوادگی داشته باشید.

5. دوبرمن(Dobermann)

دوبرمن، که به دوبرمن پینچرز نیز معروف است، پنجمین سگ مطیع این لیست می باشد. از آنها می توان سگ های نگهبان عالی ساخت و فوق العاده وفادار هستند.

6. سگ گوسفندی شتلند(Shetland Sheepdog)

شما باید بتوانید دستورات گوسفندهای موفق را دنبال کنید، بنابراین تعجبی ندارد که گوسفند شتلند شاد در 10 نژاد مطیع ترین سگ ظاهر می شود.

7. لابرادور رتریور(Labrador Retriever)

لابرادور رتریور شایان ستایش، یکی از محبوب ترین نژاد سگ انگلستان در سال 2020 می باشد، اما وقتی صحبت از اطاعت می شود، در رده هفتم قرار می گیرد.

8. پاپیلون(Papillon)

پاپیلون تنها سگ کوچکی است که در بین 10 مورد برتر قرار دارد، و از چابک ترین نژادهای کوچک تر است.

9. روتوایلر(Rottweiler)

لازم نیست دوبار به روتویلر بگویید کاری را انجام دهد. ترکیب آنها از اطاعت ، اشتیاق برای جلب رضایت و وفاداری آنها را به یک سگ همراه بزرگ تبدیل می کند و رتبه نهم این لیست را برای آنها به ارمغان می آورد.

10. سگ گله استرالیایی: (Australian Cattle Dog)

سگ گاو استرالیایی که جزء 10 سگ مطیع می باشد، به گفته باشگاه پرورش سگ آمریکایی، به وفاداری، هوش، مراقب غریبه ها بودن، معروف است.

 

نویسنده: دیوید هپبورن
مترجم: غزل نعمت دوست حقی

مقاله قبلیشرکت “بایر “باز هم شکست خورد
مقاله بعدیضرورت پایش آلاینده های شیمیایی درمحصولات کشاورزی

2 نظرات

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید