۴ میوه گرمسیری جدید در کشور تولید می‌شود

0
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری با بیان اینکه پیگیری واردات پایه‌های پاکوتاه و ارقام مناسب جهت توسعه کشت در گلخانه‌ها در حال انجام است، ادامه داد: کشت انبه و موز در محیط کنترل‌شده و کشت پشن فروت، دراگون فروت و پاپایا را نیز دنبال می‌کنیم.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، زهرا جلیلی‌مقدم مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از ارزآوری 509.3 میلیون دلاری میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری در سال گذشته خبر داد.
وی افزود: کشت انبه و موز در محیط‌های کنترل ‌شده از برنامه‌های آتی دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری است.
وی با بیان اینکه پیگیری واردات پایه‌های پاکوتاه و ارقام مناسب جهت توسعه کشت در گلخانه‌ها در حال انجام است، ادامه داد: کشت انبه و موز در محیط کنترل‌شده و کشت پشن فروت، دراگون فروت و پاپایا را نیز دنبال می‌کنیم.
به گفته مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری، تولید نهال آناناس و توسعه کشت این محصول نیز در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: تولید میوه‌های میوه‌های نیمه گرمسیری در گلخانه و محیط‌های کنترل‌شده با اجرای سایبان در باغات میوه‌های نیمه گرمسیری به‌منظور افزایش بهره‌وری آب و سایر نهاده‌ها در حال اجرا است.
جلیلی مقدم یادآور شد: مجموع صادرات محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری در سال گذشته 756 هزار تن بوده که با ارزآوری 509.3 میلیون دلار در سال گذشته همراه بوده است.
مقاله قبلیخداحافظی شالی‌کاران شرق مازندران با کشت برنج
مقاله بعدیمصوبات خرید تضمینی سیب در آذربایجان غربی عملی نشده است

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید