آغاز به کار هشتمین نمایشگاه نهاده های کشاورزی

0
هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی با همت و تلاش انجمن تولیدکنندگان سموم دفع آفات کشور در بوستان گفت‌وگو آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه از 14 الی 17 دی ماه از ساعت 14 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان است.
به گزارش مزرعه سبز، دکتر گیل‌آبادی رئیس انجمن تولیدکنندگان سموم کشاورزی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به نقش ارزشمند تولیدکنندگان سموم دفع آفات در امنیت غذایی گفت: در این نمایشگاه 94 شرک داخلی تولیدات خود را به نمایش می‌گذارند.
شاهپور علایی‌مقدم، رئیس سازمان حفظ نباتات، نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به کمبود آب در کشور و پایین بودن راندمان آب در بخش کشاورزی گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل پایین بودن راندمان آب، نبود پایش مناسب از میزان آفات و بیماری‌ها در کشور است؛ لذا ترویج استفاده مناسب از کود و سم توسط کشاورزان و تولیدکنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیش از 75 درصد نیاز به آفتکش‌‎ها در داخل کشور تولید می‌شود

وی افزود: انجمن تولیدکنندگان سموم و آفتکش‌ها و اتحادیه تولیدکنندگان کودهای شیمیایی از بازوان مهم تولید در بخش کشاورزی هستند و امروزه بیش از 75 درصد نیاز به آفتکش‌‎ها در داخل کشور تولید می‌شود که نشان می‌دهد که این تولیدکنندگان را باید بسیار ارج گذاشت؛ زیرا که نقش مهمی در امنیت غذایی جامعه دارند.

حسین کاظمی ـ روزنامه نگار و کارشناس ارشد کشاورزی

مقاله قبلیصنعت زنبورداری تلفیق غذا و کشاورزی
مقاله بعدیبهبود معیشت تولیدکنندگان در گروی افزایش بهره‌وری

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید