کارخانه‌داران، مسبب گرانی رب گوجه

0
قیمت رب گوجه‌فرنگی در بازار مصرف افزایش یافته است، به گونه ای که به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی، علت این افزایش قیمت بهانه‌ترشی کارخانه‌های سازنده است. این در حالی است که اگر قیمت گوجه‌فرنگی بالا رفته باشد، تاثیر آن در رب گوجه باید زمان‌بر باشد، چون کارخانه‌داران همین امروز گوجه‌ها را خریداری نکرده‌اند.
اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی را به دلیل بهانه‌ترشی کارخانه‌های سازنده عنوان کرد و گفت: وضعیت تغذیه مردم باید به روز شود، خاصه در کشور چهار فصل ایران که می‌توانیم همه نوع قلم مواد غذایی را تهیه کنیم.
کارگر ادعا کرد آقایان کارخانه‌دار مسبب گرانی رب گوجه هستند و افزود: سنوات گذشته نیز همین کار را کردند. بر فرض هم که قیمت گوجه‌فرنگی بالا رفته باشد، تاثیر آن در رب گوجه باید زمان بر باشد، چون کارخانه‌داران همین امروز گوجه‌ها را خریداری نکرده‌اند.
وی به ایسنا گفت: سال گذشته که قیمت گوجه‌فرنگی نوسان داشت و پس از کاهش قیمت رب گوجه پایین نیامد، ما انتقاد وارد کردیم که چرا قیمت رب گوجه را ارزان نمی‌کنید؟ گوش شنوایی در این زمینه وجود ندارد. در حال حاضر میدان میوه و تره‌بار برای همکاران ما ورودی دارد و بارها در این خصوص تذکر دادیم؛ اما آیا هیچ یک از آنها عملی شد؟ هی
کارگر همچنین در خصوص رفتارهای تعزیراتی با رادیو گفت‌وگو سخن گفت و قرار شد گزارش جدید درباره قیمت رب گوجه‌فرنگی اطلاع‌رسانی شود.
به گزارش «مزرعه سبز» این گفته‌ها از رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی در حالی مطرح می‌شود که برخی از کارخانه‌داران رب گوجه در این زمینه اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و خواستار پیگیری موضوع از سوی خود اتحادیه هستند.
مقاله قبلیسفته‌بازی، بلای جان اقتصاد
مقاله بعدیقیمت خرید تضمینی چغندرقند اصلاح شود

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید