مصوبات خرید تضمینی سیب در آذربایجان غربی عملی نشده است

0
سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمان و میزان خرید سیب استان طبق آنچه در مجلس مصوب شده است انجام نمی‌پذیرد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستا نیوز، سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه ضمن گلایه به وزیر جهاد کشاورزی در آذربایجان غربی بخش کشاورزی در استان را حساس خوانده و اظهار داشت: در خصوص بازاریابی سیب‌ استان در خصوص دچار آسیب زیادی هستیم و خرید تضمینی سیب نیز تنها گوشه ای از بازار خرید را برای کشاورز جبران می کند.
وی با بیان اینکه یک پنجم سیب استان، امسال خرید تضمینی شده است، گفت: از ۳۵۰ هزار تن سیب استان ۵۰ هزار تن آن خریداری شده در واقع می توان گفت مصوبات مجلس در این خصوص عملی نشده است..
ذاکر با تاکید بر اینکه سود کشاورز کفاف هزینه های آن را نمی دهد، از مسئولان خواست با اعلام میزان دقیق سیب در سردخانه ها، وزارت جهاد کشاورزی را ملزم به چاره اندیشی اساسی نسبت به موضوع سیب کنند.
وی عنوان کرد: سال گذشته ۵۰ هزار تن پرت سیب در استان به ثبت رسیده بود که ضرر بزرگی برای کشاورزان محسوب می شود، در حالیکه بنا به رتبه اول استان در تولید سیب، میز سیب و تعیین قیمت آن می بایست در آذربایجان غربی انجام شود.
نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه منابع طبیعی با پس گیری زمین چندین ساله کشاورزان به بهانه عرصه منابع طبیعی ارتزاق و معیشت کشاورزان را به خطر می اندازد، عنوان کرد: در این خصوص اگر قانون مشکل دارد قانون را عوض کنیم اگر مسئول ناکار آمد است مسئول را عوض کنیم.

انتهای پیام/

مقاله قبلی۴ میوه گرمسیری جدید در کشور تولید می‌شود
مقاله بعدیآذربایجان غربی توان صادرات ۱۵۰ هزار تن سیب را دارد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید