توان ایران برای تبدیل شدن به هاب کشاورزی منطقه

0
سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی معتقد است با همکاری وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی می توانیم صادرات محصولات کشاورزی و تعامل با همسایگان را افزایش دهیم و تبدیل به هاب کشاورزی تجاری در منطقه شویم.
وزیر جهاد کشاورزی در شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی که با حضور مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های کشورهای همسایه و با همکاری وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی می‌توانیم صادرات محصولات کشاورزی و تعامل با همسایگان را افزایش دهیم و تبدیل به هاب کشاورزی تجاری در منطقه شویم. وی تاکید کرد: معاونین وزارتخانه لازم است بسته ظرفیت‌های صادراتی، وارداتی و نیازهای تکنولوژیک بخش کشاورزی را آماده کنند تا در اختیار معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه قرار گیرد و این وزارت بتواند نیازها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی را به سفارتخانه‌ها ارجاع دهد.
در این جلسه، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران بر گسترش همکاری‌های کشاورزی ایران با کشورهای همسایه، تاکید کرد و خواستار معرفی پتانسیل‌های صادراتی ایران و نیازهای وارداتی بخش کشاورزی به وزارت امور خارجه شد.
وی ارائه راهکارهای کاهش خروج ارز از کشور از طریق معرفی کرد و پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: انتقال تکنولوژی‌های مورد نیاز بخش کشاورزی به داخل کشور با کمک وزارت امور خارجه ضروری است و جلسات تخصصی با حضور معاونین و رؤسای سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه باید برگزار شود.
گفتنی است، برای تبدیل ایران به هاب کشاورزی منطقه باید کشاورزی کشور مدرن شود و این مهم نیز از طریق اصلاح خاک، آبیاری، ارتقای بهره‌وری و اصلاح رابطه دولت با کشاورزی صورت خواهد پذیرفت.
مقاله قبلیقالب‌های پنیری که هر روز آب می‌رود
مقاله بعدیکشاورزان اصفهانی در حسرت آب!

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید