وبینار تخصصی چگونگی حضور در بازار ایتالیا

0

اتاق بازرگانی اراک با اعلام فراخوانی وبینار چگونگی حضور در بازار ایتالیا را در روز ۲۹ مهرماه امسال نوید داده است .

جالب است بدانیم بر اساس گزارش دریافتی از مرکز آمار ایتالیا در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی، این کشور نخستین شریک تجاری ایران در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود. در سال ۲۰۱۹ نیز علیرغم تشدید تحریم ها و عدم فروش نفت، ایتالیا پس از آلمان دومین شریک تجاری ایران بوده است و با توجه به مشکلات کرونا حجم مبادلات دو کشور در سال ۲۰۱۹ در غیاب نفت، رقمی‌ بالغ بر حدود ۹۷۷ میلیون یورو با تراز مثبت به نفع ایتالیا بود.
البته این امر به خوبی نشان دهنده این است که حتی در شرایط تحریم نفت و سایر کالاهای تحریمی، همچنان زمینه‌های بسیاری برای توسعه تجارت دو جانبه وجود دارد که نیازمند شناسایی بیشتر توسط بخش دولتی و همچنین شرکت های بخش خصوصی است و امید میرود این وبینار در این زمینه راهگشا باشد.
به نظر میرسد یکی ضعف های صادارت ایران به ایتالیا و حضور تجاری بازرگانی ایرانیان در آن کشور ، عدم بررسی ظرفیت لازم برای تولید منابع مالی جدید در این کشور و دیگری ضرورت هماهنگی‌های داخلی در ایران برای تمرکز بر ایجاد این مکانیسم باشد.
لذا با فراهم آمدن شرایط، موضوع همکاری‌ها در انتقال دانش فنی و فن آوری‌های متنوع صنعت خودرو ، دانش فنی کشاورزی و نهاده ها به ویژم ماشین آلات کشاورزی می تواند در دستور کار قرار بگیرد .

لینک ورد به سمینار

محمد مهدی گلباف بنادکی

مقاله قبلیفرایند فزاینده جایگاه حقوقی زن در عرصه جهانی
مقاله بعدیبنیانگذار کمربند سبز در آفریقا و اولین زن آفریقایی برنده جایزه صلح نوبل

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید