فعالیت جهادی عامل تحول در بخش کشاورزی

0
معاون توسعه و مدیریت وزارت جهاد کشاورزی گفت: تحول در حوزه کشاورزی کشور و استان فارس تنها با کارها و نگاه جهادی ممکن است و برنامه ای که وزیر به مجلس ارائه کرد چنین است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از مهر، علی‌اکبر متکان ظهر در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: تحول در حوزه کشاورزی کشور و استان فارس تنها با کارهای و نگاه‌های جهادی ممکن است و برنامه‌ای که وزیر نیز به مجلس ارائه کرد متناسب با همین نگاه بود.
وی ادامه داد: آنچه که امروز در کشاورزی استان فارس به ان بسیار نیاز است نگاه و حرکت جهادی است زیرا استان فارس دارای جایگاه بسیار مناسبی در بخش‌های مختلف کشاورزی در کشور بوده و همچنان نیز از استان‌های اصلی است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: از نظر کشاورزی، فارس در رتبه اول و در زارعی رتبه دوم کشور را دارد اما طی چند سال اخیر با توجه به تغییر اقلیم و خشکسالی‌ها و موضوع کمبود آب، این استان با بحران آب مواجه شده و امید است مدیریت رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی فارس با مشارکت اساتید دانشگاه به ویژه در حوزه اقلیمی، کشاورزی و سازگاری با محیط تغییر اقلیم که امکان پذیر است، این مشکل را برطرف کند.
متکان افزود: اقدام مبتنی بر برنامه ریزی وزیر جهاد کشاورزی برای توسعه کشت گیاهان دارویی و زنجیره ارزش از دیگر مواردی است که باید در اولویت این استان قرار گیرد، چرا که این استان آمادگی دارد بویژه در حوزه محصولات باغی و گیاهان دارویی زنجیره ارزش در ارتباط با صنایع تبدیلی بکار بگیرد و همچنین می‌تواند استان همجوار و بوشهر را تحت پوشش برگیرد، چون منطقه‌ای شدن این زنجیره ارزش هزینه کمتری دارد و صرفه جویی در زنجیره ارزش خواهیم داشت.
وی یادآور شد: فارس در گذشته تأمین کننده غلات استان همجوار همچون کرمان، اصفهان و یزد بوده و امید است با برنامه ریزی این افتخار برای فارس دوباره ایجاد شود.

انتهای پیام/

مقاله قبلیعودت 50 هزار تن گندم وارداتی روسیه از سوی ایران
مقاله بعدیکاهش آلودگی هوا با فناوری نانو

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید