کیوی کاران قربانی عدم اطلاع رسانی به موقع

0
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اختلال در صادرات کیوی گفت: این مسئله باعث ضرر و زیان باغداران و صادرکنندگان شد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از صدا و سیما، حسینی نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلاتی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده است مطرح شدن وجود شپشک در بخشی از محصولات صادراتی کیوی می باشد.
حسینی افزود : متاسفانه این مسئله از قبل اطلاع رسانی و مدیریت نشده بود و سبب مختل شدن صادرات کیوی شده است.
او گفت : با توجه به اینکه محصول کیوی ما عموما سالم و فاقد شپشک هستند، این مسئله با رعایت برخی پروتکلها قابل حل بوده است ولی به موقع به باغداران ضربه زده است.
نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس ادامه داد، به نوعی باغدارانی که کیوی های خود را در سردخانه نگهداری می کردند و دنبال صادرات آن هستند و همچنین تجاری که در واقع صادرکننده کیوی هستند؛ الان دچار مشکل شدند.
حسینی عنوان کرد: اکنون بحثی که مطرح شده است این است که در کنار گواهی بهداشت باید گواهی سلامت داشته باشیم؛ خب همه این پیش بینی ها درست است اما نباید بصورت غافلگیرانه صورت بگیرد.
او افزود: با توجه به اینکه هر روزی از صادرات کیوی به تاخیر می افتد و به باغدار و صادرکننده ضربه می زند از مسئولان کشوری خواستیم با حضور خود در منطقه به دنبال راه حل این مسئله باشند.
مقاله قبلیمعاونین وزیر جهاد کشاورزی مخالف تولید داخلی نیستند
مقاله بعدیارزآوری به چه قیمتی؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید