رفع ممنوعیت صادرات محصولات به روسیه، به زودی

0
برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخشی از محموله‌های فلفل دلمه برگشت خورده با توجه به سلامت کامل آن وارد کشور روسیه و بخشی دیگر نیز توسط تجار احتمالا به کشورهای هدف صادر شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از خانه ملت، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در خصوص رفع مشکلات به وجود آمده در مسیر صادرات محصولات گلخانه‌ای به کشور روسیه، گفت: اخیرا با ممنوعیت موقت در زمینه صادرات فلفل دلمه به کشور روسیه مواجه شده‌ایم که برای رفع آن در قالب هیاتی کارشناسی به این کشور سفر کردیم و درآنجا با عدله فنی و ارائه مستندات اثبات شد که محصول ایرانی کاملا سالم است.
وی با اشاره به اینکه اعلام آمادگی کرده‌ایم که روس‌ها از گلخانه‌ها و مراکز تولید محصولات کشاورزی کشور بازدید کنند، ادامه داد: اختلاف نظر موجود در زمینه استفاده از ۴ نوع سم در جریان تولید فلفل دلمه است که در کشور روسیه به ثبت نرسیده‌اند و امکان ارزیابی آنها وجود ندارد. در گلخانه‌های دنیا به منظور کنترل آفات سموم مذکور استفاده می‌شوند.
برومندی با تاکید بر اینکه با اقداماتی که انجام شده و در دستور کار قرار دارد به زودی ممنوعیت موقت صادرات محصولات کشاورزی به کشور روسیه برطرف می‌شود، عنوان کرد: محصول فلفل دلمه‌ای صادراتی ایران به روسیه صد در صد سالم بوده و درحال حاضر این محصول به کشورهای آسیای میانه، ارمنستان، قزاقستان و کشورهای عربی صادر می‌شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه روس‌ها نیز سلامت محصولات گلخانه‌ای ایران را تایید می‌کنند و تنها مشکل استفاده از برخی سموم ثبت نشده در این کشور است، گفت: بخشی از محموله‌های فلفل دلمه برگشت خورده با توجه به سلامت کامل آن وارد کشور روسیه و بخشی دیگر نیز توسط تجار احتمالا به کشورهای هدف صادر شده است.
مقاله قبلیزخم چاه‌ها بر پیکر کویر
مقاله بعدیمحصولات کشاورزی آلوده چه بلایی سر ما می‌آورند؟

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید