نقش موسسه رازی در پیشگیری از وقوع بیوتروریسم

0
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، گفت: به رغم تحریم های پس از انقلاب اسلامی، اما موسسه رازی توانست خطوط تولیدش را حفظ کند و در زمینه پدافند غیرعامل زیستی به خوبی در کشور نقش آفرینی کند.
به گزارش «مزرعه سبز» به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر غلامرضا حنیفی درباره اهمیت پدافند غیرعامل در موسسه رازی اظهار کرد: پدافند غیرعامل نقش پیشگیرانه در وقوع بحران ها دارد و با ایجاد تدابیری موجب کاهش هزینه ها می شود؛ بنابراین در موسسه رازی، پدافند غیرعامل هر فعالیت آسیب زا را شناسایی و مانع آن می شود.

تولید 80 نوع واکسن انسانی، دام، طیور و آبزیان

وی گفت: موسسه رازی با تولید 80 نوع واکسن انسانی، دامی، طیور، آبزیان و فرآورده بیولوژیک، نقشی پیشگیرانه در وقوع بیوتروریسم و بیماری‌های مختلف دارد و تا کنون نیز با محصولات این موسسه، از بیماری های متعدد مصون مانده ایم. همانطور که امروز با همه‌گیری بحران کرونا و تحمیل هزینه های فراوان جانی و مالی ناشی از آن، اهمیت موسسه رازی به روشنی مشخص می شود.

تکنولوژی منحصر به فرد واکسن کووپارس

دکتر حنیفی با اشاره به ساخت واکسن رازی کووپارس طی دو سال اخیر از زمان وقوع کرونا افزود: تکنولوژی ساخت این واکسن منحصر به فرد بوده، دارای دو دز تزریقی و یک دز استنشاقی است و از نسل جدید واکسن ها محسوب می شود و به لحاظ بی ضرری جزو ایمن‌ترین واکسن ها است که ایمنی همورال و سلولار را توامان تحریک می کند و همین ویژگی، در سلامت نسل آینده کشور تاثیر بسزایی دارد.
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی، ساخت و تجهیز بخش بیوبانک را از اقدامات مهم پدافند غیرعامل موسسه نام برد و با بیان این که این بخش مجهز به فریزرهای دو موتوره بوده و از ایمنی بالایی در وقوع زلزله و آتش‎سوزی برخوردار است، تصریح کرد: در این بخش بذرهای ساخت واکسن نگهداری و حفاظت می شود.

به‌روز رسانی مداوم پروتکل‌های علمی

دکتر حنیفی افزود: تدوین دستورالعمل ها و پروتکل های علمی به منظور حفظ دانش و تکنولوژی محصولات نیز انجام شده و هر دو سال به روز رسانی می شود تا این دانش که بومی کشورمان است به نسل های آینده انتقال یابد.
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی با اشاره به تحریم های متعدد پس از انقلاب تصریح کرد: به رغم تمام مصائب، موانع و محدودیت های فراوان طی این مدت، موسسه رازی توانست ضمن حفظ خطوط تولید، محصولاتش را نیز به روز نگه دارد و نقش خود را در زمینه پدافند غیرعامل در کشور به خوبی ایفا کند.

حسین کاظمی

لینک خبر: https://b2n.ir/e75003

مقاله قبلیآینده دهلی نو در انتظار تهران
مقاله بعدیسیاست نادرست ارز تخصیصی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید