باران مقصر گرانی صیفی‌جات

0
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران بارش و سیل اخیر را علت اصلی نوسانات مقطعی ۳ تا ۵ هزار تومانی صیفی‌جات از جمله قیمت لوبیا سبز، بادمجان و سیب زمینی در بازار اعلام کرد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کارگر گفت: علی رغم فراوانی میوه، تقاضایی در بازار نیست و همانند سال های اخیر تا شب عید بازار در رکود به سر می‌برد.
او قیمت هر کیلو انار شیراز را ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، انار ساوه را ۱۴ تا ۲۰ هزار تومان، انگور بیدانه قرمز ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان و کیوی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد.
کارگر گفت: هم اکنون هر کیلو پرتقال تامسون شمال با نرخ ۹ تا ۱۵ هزار تومان، پرتقال خونی جنوب ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، پرتقال ناول ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، خرمالو کن ۲۰ تا ۳۵ هزارتومان، سیب قرمز مراغه ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۸ تا ۱۶ هزار تومان، سیب زرد میانه ۱۸ تا ۲۸ هزار تومان و موز ۲۵ تا ۳۱ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی بارش و سیل اخیر را علت نوسانات مقطعی ۳ تا ۵ هزار تومانی قیمت بادمجان، لوبیا سبز و سیب زمینی در بازار اعلام کرد.
او قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را ۶ تا ۱۱ هزار تومان، بادمجان قلمی را ۸ تا ۱۲ هزار تومان، بادمجان گلخانه را ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان، سیب زمینی را ۸ تا ۱۲ هزار تومان و لوبیا سبز را ۱۴ تا ۲۲ هزار تومان اعلام کرد.
بنابر گفته مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری تولید پرتقال و نارنگی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن می‌رسد که با این وجود مشکلی برای تامین مرکبات شب عید نداریم.
گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که قیمت کنونی هر کیلو انار ۲۳ تا ۴۰ هزار تومان، انگور ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان، پرتقال ۱۳ تا ۴۵ هزار تومان، خیار ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، سیب ۱۵ هزار تا ۴۵ هزار تومان، موز ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، نارنگی ۲۵ هزار تا ۵۰ هزار تومان، لیموشیرین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان و کیوی ۲۵ هزار تا ۳۸ هزار تومان است.
مطلب قبلیواگذاری‌های اجاره‌ای بلای جان سواحل خزر
مطلب بعدی4 انتصاب در مدیریت روابط عمومی جهاد کشاورزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید