ثبت قیمت ماشین‌آلات کشاورزی در سامانه 124

0
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی گفت: موضوع خوشحال‌کننده برای تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی ثبت قیمت ها در سامانه 124 است و اکنون قیمت ماشین‌آلات کشاورزی به‌صورت عادلانه و رقابتی در آن ثبت‌شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستانیوز، افشین هاشمی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد اظهار داشت: سامانه 124 تمام تولیدکنندگان ماشین‌آلات کشاورزی را از معضل سلیقه‌های مختلف قیمت‌گذاری در مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی رها کرده است.
وی افزود: تولیدکنندگان می‌توانند قیمت‌های خود را آزادانه در این سامانه ثبت کنند و من به‌نوبه خودم از وزارت صنعت و آقای دکتر تابش، رییس سازمان حمایت بابت همکاری در این زمینه کمال تشکر را دارم.
هاشمی در مورد وضعیت فعلی صنعت کشاورزی و مکانیزاسیون عنوان کرد: به خاطر کمبود بارندگی و سلیقه‌ای شدن عملکرد مرکز توسعه مکانیزاسیون، تراکتور در استان‌های مختلف با ادوات اجباری به کشاورز فروخته می شود.
وی ادامه داد: اکنون بسیاری از کشاورزان به دلیل عدم نیاز به این ادوات حاضرند آن‌ها را در بازار آزاد با نصف قیمت و حتی کمتر بفروشند.
هاشمی در مورد شرکت‌های صادرکننده ادوات کشاورزی بیان کرد: امروز صادرات ماشین‌های کشاورزی در کشور توسط دو یا سه شرکت انجام می‌شود و مابقی شرکت‌ها به‌صورت خرد و همچنینی واسطه‌ای مشغول به فعالیت در این زمینه هستند.
وی همچنین گفت: امسال نحوه برگشت ارز به دلیل عدم همکاری بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت بسیار سخت شده است.
هاشمی ادامه داد: امسال من به عنوان یک تولیدکننده 11میلیون دلار صادرات داشتم و هفت‌نامه به معاون رئیس‌جمهور، سازمان توسعه تجارت، معاون وزیر صمت، بانک مرکزی و… زدم ولی هیچ‌کدام حتی مرا راهنمایی هم نکردند.
وی در پاسخ به این‌که به کدام کشورها صادرات داریم، گفت: ما به کشورهای افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، عراق، آفریقا، حوزه خلیج‌فارس و مقدار کمی به ترکیه صادرات داریم.
هاشمی پیرامون مشکلات بخش صادرات گفت: به علت تحریم‌ها و سخت شدن تبادل پول در کشورها و همچنین حمل‌ونقل ضعیف و گران قیمت پس از تحریم ها، باوجوداینکه کیفیت و قیمت محصولات ما در بازار جهانی حرفی برای گفتن دارد، صادرات ما کاهش پیداکرده است.
وی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت و معدن هیچ کدام صنف ما را به‌عنوان زیرمجموعه خود قبول نمی‌کنند.
گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه افتتاح شد و تا روز جمعه هشتم بهمن‌ماه پذیرایی علاقه‌مندان و فعالان بخش کشاورزی است.
مطلب قبلیتولید 98 درصد دنباله‌‌بندها در کشور
مطلب بعدیرونق کشاورزی در گروی ایجاد زنجیره ارزش

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید