برنج شیرودی فقط برای تهرانی‌ها

0
در حالی که مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از توزیع برنج ایرانی برای تنظیم بازار و مقابله با گرانی برنج خبر می‌دهند، تاکنون توزیع برنج ایرانی تنها برای تهران به صورت ناقص فعال شده و سایر استان‌ها توزیع برنج ایرانی نخواهند داشت.
به گزارش مزرعه سبز، مشاور مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: از ۱۷ بهمن توزیع هوشمند برنج ایرانی شیرودی با قیمت کیلویی ۴۲ هزار تومان در سامانه بازرگام آغاز شده و این شیوه فروش تا رسیدن قیمت برنج ایرانی به نرخ سابق ادامه خواهد داشت.
عربشاهی با بیان اینکه توزیع هوشمند برنج از استان تهران آغاز شده است و از فردا استان‌های بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت، گفت: توزیع هوشمند برنج تا زمانی که بازار تنظیم شود و به قیمت گذشته بازگردد، ادامه خواهیم داد.
جاوید عربشاهی اضافه کرد: اگر شخصی از یک آی پی در هفته بیش از اندازه ثبت سفارش انجام شود آی پی آن شخص مسدود خواهد شد. باید بگویم فرمول میزان سفارش هر شخص در پلتفرم بازرگام تعریف شده است و افراد باتوجه به آن فرمول باید خرید انجام دهند.
علیرغم گفته‌های این مقام مسئول برنج شیرودی در کیسه‌های 5 کیلویی و 210 هزار تومان در حال عرضه در سامانه بازرگام است؛ اما در مرحله سفارش این پلتفرم عملیات خرید را ثبت نمی‌کند.
همچنین هم اکنون در سطح استان‌های کشور عرضه برنج شیرودی وجود خارجی ندارد و عرضه‌ای توسط تعاون روستایی صورت نمی گیرد. این امر مغایر با عدالت اجتماعی است و می بایست برای تنظیم بازار پایتخت و تمامی استانها بصورت یکسان از سیاست های حمایتی دولت در بازار منتفع شوند.
مقاله قبلیبرداشت 10میلیون تنی گندم در سال آینده
مقاله بعدیافزایش 300 درصدی روزهای آلوده در اراک

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید