توسعه گلخانه‌ها راهکار رفع بحران خشکسالی

0
با توجه به کمبود آب و وقوع خشکسالی های پی در پی در کشور توسعه گلخانه‌ها الزامی است و جهاد کشاورزی نیز باید این موضوع را مورد توجه قرار دهد.
اخبار سبز کشاورزی: در این رابطه عبدالرحمان حسینی‌فرد، رئیس انجمن ملی گلخانه‌سازان ایران، با اشاره به ضرورت توسعه گلخانه‌ها در کشور با توجه به کمبود آب و خشکسالی، افزود: اولویت وزارت جهاد کشاورزی باید رساندن وسعت گلخانه‌ها به چهار برابر میزان کنونی باشد. حسینی‌فرد، افزود: با توجه به خشکسالی و کمبود آب در کشور موضوع توسعه گلخانه‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و جهاد کشاورزی نیز این موضوع را مورد توجه قرار داده است.
وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی توسعه گلخانه‌های کشور و رساندن وسعت گلخانه‌ها تا ۱۰ سال آینده به ۴۸ هزار هکتار است.
حسینی فرد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار هکتار گلخانه در سراسر کشور وجود دارد، گفت: توسعه گلخانه‌ها با توجه به خشکسالی بسیار حائز اهمیت است چرا که نسبت به کاشت محصولات مختلف در زمین‌های زراعی فضای باز، بطور میانگین حدود یک سوم برای کاشت محصولات، آب کمتری استفاده خواهد شد.
رئیس انجمن ملی گلخانه‌سازان ایران به بازار گفت: موضوع توسعه گلخانه‌ها یکی از راهکارهای برون رفت از بحران خشکسالی محسوب می‌شود بنابراین برگزاری نمایشگاهی از این دست مورد توجه قرار گرفته است، به صورتی که با به دست آوردن فناوری‌های روز و آشنایی صنعتگران این حوزه، در عملکرد گلخانه‌ها توانمندتر و موفق‌تر باشیم.
گفتنی است، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ها، ادوات، تجهیزات، پهپادها، نهاده‌های کشاورزی، باغبانی، گلخانه و سامانه‌های نوین آبیاری در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ آبان در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود که در آن جدیدترین دستاوردها در حوزه مربوطه ارائه خواهد شد.
مقاله قبلیقاچاقچیان بازار ماهی جنوب را خالی کردند
مقاله بعدیمدیریت هوشمند، برنامه جدید وزارت صمت برای تنظیم بازار

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید