چه آینده‌ای در انتظار رودخانه کرج خواهد بود؟

0
مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه البرز گفت: تفرجگاه، فضای سبز و دسترسی مناسب در ساحل رودخانه کرج ایجاد خواهد شد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود غیاثی، مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه البرز گفت: حدود سه سال درخصوص رودخانه کرج مطالعه داشته ایم و شهرداری کرج و این شرکت همکاری های نزدیکی را درخصوص تخریب بناهای غیرمجاز در حریم رودخانه انجام داده اند.
در استان البرز در حدود ۱۲ کیلومتر در حاشیه رود کرج تعداد قابل‌توجهی از دستگاه‌های دولتی در بستر و حریم رودخانه اقدام به ساخت‌وساز کرده‌اند.
پنج روز پس از صدور دستور رییس قوه قضاییه در خصوص آزاد سازی بناهای غیرمجاز در حریم رودخانه ساختمان دستگاه قوه در حاشیه رودخانه کرج تخریب شد.
مدیر دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه البرز گفت: تقریبا از آبگیر بیلقان به سمت سه راه دیزین حداقل از هرطرف رودخانه، سی متر آزادسازی اتفاق می افتد و این دسترسی مردم را به رودخانه بیشتر می کند.
او می گوید: ولی باید جنبه های ایمنی و تمهیدات لازم را برای ساحل رودخانه در نظر گرفت.
تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه کرج با دستور رئیس قوه قضاییه درحال انجام است و این آزادسازی ها از تخریب ملک متعلق به قوه قضاییه آغاز شد.
۴٣ رستوران در حاشیه رودخانه کرج و در محدوده آبگیر بیلقان تا سد امیرکبیر به صورت غیرقانونی ساخته شده است. ۵ باب از این رستوران ها به طور کامل تخریب خواهد شد و باقی آن نیز در بخشی دچار تصرف شده اند که آن بخش قلع و قمع می شود.
مطلب قبلیعرصه مهیا برای سرمایه‌گذاری گردشگری در گیلان
مطلب بعدیوزارت نیرو به محل فساد «آب» تبدیل شده است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید