وضعیت گونه های در معرض خطر و سایر حیوانات در زمان دولت بایدن چگونه خواهد بود؟

0

در چهار سال گذشته، عقبگردی اساسی برای حمایت از حیات وحش و رفاه حیوانات انجام شده است.

دراین مطلب۶ اقدامی را که بایدن برای تغییر مسیر گذشته باید انجام دهد، آورده شده است:
با اعلام جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب، بسیاری از طرفداران حفاظت از محیط زیست امیدوارند که از حیوانات وحشی، اسیر و پرورشی در ایالات متحده محافظت بهتری بعمل آید.
همانند بسیاری از زمینه های  دیگرسیاست، بایدن در مبارزات انتخاباتی از صحبت در مورد حفاظت از حیوانات خودداری کرد و سخنگوی بایدن نیز به درخواست نشنال جئوگرافیک برای اظهار نظر در مورد این موضوع امتناع کرد.
اما بسیاری از طرفداران حیوانات پیش بینی می کنند که تلاش های اولیه بایدن، تغییر مسیر سیاست های دوران ترامپ است که به گفته آنها، باعث عقبگردی چشمگیر در حمایت از حیوانات شده است.
دوران طولانی سناتوری بایدن و دو دوره معاونت ریاست جمهوری در زمان باراک اوباما، امتیاز مادام العمر ۸۳ درصدی رای دهندگان اتحادیه را برای خود حفظ کرده است که نشان دهنده سابقه قوی وی در زمینه های زیست محیطی و حیات وحش است.
وی به دلیل سوابق رأی قوی در زمینه رفاه حیوانات، با حمایت مالی از منع کشتار اسب ها، ممنوعیت جنگ حیوانات و ممنوعیت شکار غنائم حیوانات اسیر، توسط صندوق قانونگذاری جامعه انسانی به عنوان رئیس جمهور مورد حمایت قرار گرفت.
همچنین بایدن اولین سگ خانگی را نیز برای زندگی در کاخ سفید می آورد.
بایدن با ورود به دفتر کارش چه اقداماتی می تواند انجام دهد؟

1- اجرای قانون گونه های در معرض خطر

دانشمندان می گویند، از مهمترین سیاستهای ترامپ، تغییر گسترده ای در نحوه اجرای قانون گونه های در معرض خطر بود. این تغییرات که در آگوست 2019 شد، شامل در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی هنگام اجرای این قانون است. حفاظت از گونه های در معرض تهدید؛ دشوارتر کردن تعیین زیستگاه حیاتی برای گونه های در معرض خطر؛ و در نظر نگرفتن تأثیر تغییر اقلیم در ارائه توصیه هایی برای حفاظت از گونه ها.
کریستن بویلز، وکیل دادگستری با سازمان غیرانتفاعی Earthjustice Earth که در زمینه مسائل مربوط به حیات وحش کار می کند، می گوید این “تغییرات شگفت آور جامع” “مغایر با هدف قانون گونه های در معرض خطر” است.
او می گوید امیدوار است که دولت بایدن تغییر این سیاست ها را در نظر بگیرد، زیرا این کار توسط دبیران امور داخلی و بازرگانی خیلی دشوار نخواهد بود.
در پاسخ به این تغییرات، بایدن در تاریخ 12 آگوست در توییت خود نوشت: “بعد از دهها سال، قانون گونه های در معرض خطر، از آسیب پذیرترین حیات وحش ما در برابر نابودی محافظت کرده است. اکنون، رئیس جمهور ترامپ می خواهد همه چیز را دور بیندازد. در زمانی که تغییرات آب و هوایی سیاره ما را به لبه پرتگاه سوق می دهد، ما باید حمایت ها را تقویت کنیم – نه اینکه آنها را ضعیف کنیم.”

2- در نظر گرفتن تغییرات آب و هوایی

بایدن در چنین اظهاراتی ، صریحاً اظهار داشته است كه معتقد است تغییر آب و هوا “تهدیدی وجودی” برای سیاره ما است.
جیکوب مالکوم، متخصص حفاظت از محیط زیست با سازمان غیرانتفاعی مدافعان حیات وحش، می گوید این خبر خوبی برای رویکرد او به حیات وحش است.
به گفته مالکوم، کشور ما علاوه بر از بین رفتن زیستگاه و بهره برداری بیش از حد، برای مقابله با این مسئله که یکی از سه عامل مهم بحران تنوع زیستی است ، “به رهبران سخت نیاز دارد”.

3- حافظت از گونه های نیازمند 

دولت ترامپ یک روش معمول در حذف نام گونه های در معرض خطر و تهدید انجام داده و در برابر حفاظت از آنها مقاومت کرده است. فقط در چند هفته گذشته، دولت گرگهای خاکستری را از لیست خارج کرد و حمایت های فدرال از گرگینه را انکار کرد.

 

بایدن در طول 35 سال فعالیت خود به عنوان یک سناتور- به طور كلی با فهرست كردن گونه ها، از گونه های در معرض خطر حمایت كرده است و انتظار می رود این ادامه یابد. او ، از زمانی که به تصویب قانون اصلی گونه های در معرض خطر 1973 و  رای به قوانین مشابه سالها پس از آن، سابقه طولانی در این موارد دارد.
بایدن در طول هشت سال حضور در سمت معاون رئیس جمهور سابقه نسبتاً قوی در زمینه حفاظت از گونه های در معرض انقراض داشت.  وقتی اوباما و بایدن در 20 ژانویه 2009 روی کار آمدند، برخی از قوانینی را که محیط بانان در زمان رئیس جمهور جورج دبلیو بوش از آنها انتقاد کرده بودند، تغییر دادند. به عنوان مثال، دولت اوباما طرح احیای جغد خال خال شمال، که در جنگل های قدیمی شمال غربی اقیانوس آرام رشد می کند و در معرض خطر انقراض است، را دوباره نوشت.

 

بویلز می گوید:”هر دولتی که اعتقاد، به خطر بزرگ تغییر آب و هوا داشته باشد، و اینکه چگونه باید حمایت از گونه های در معرض خطر را تقویت کنیم صحبت کرده است … این خبر خوبی برای حیات وحش خواهد بود.”

4- جلوگیری از مرگ پرندگان

در حال حاضر در آمریکای شمالی در مقایسه با 1970،  حدود 3 میلیارد پرنده کمتر وجود دارد که علت آن از بین رفتن زیستگاه، سموم دفع آفات و سایر عوامل است. از سال 1918، قانون معاهده پرندگان مهاجر یک قانون مهم برای حمایت از این حیوانات است. از جمله اینکه، این قانون به دلیل کشتن اکثر انواع پرندگان جریمه هایی را به شرکت ها تحمیل می کند. وزارت کشور دولت ترامپ به فاصله کمی بعد از چگونگی اجرای این قانون، تفسیر خود را از این قانون تغییر داد تا جریمه قتل غیرعمد را متوقف کند.

 

نوح گرین والد، طرفدار گونه های در معرض انقراض با مرکز غیر انتفاعی تنوع بیولوژیکی، می گوید: “این (نوع تفسیر از قانون) اساسا صنعت را کاملاً از شر کشتن پرندگان دور نگه می دارد.” گرین والد احتمال می دهد که بایدن تفسیر سنتی این عمل را بازگرداند.
گرینوالد درباره این موضوع و سایر موارد می گوید: ” ما چهار سال را تحت دولت ترامپ از دست دادیم که واقعا مجبور نبودیم آن را از دست بدهیم … و امیدواریم که بایدن ما را به مسیر درست خود برگرداند ، نه تنها معکوس چیزهای بد بلکه در همه موارد.

5- اجرای تخلفات مربوط به رفاه حیوانات

وزارت کشاورزی ایالات متحده مسئول اجرای قانون رفاه حیوانات است، که رفتار با حیواناتی را که به عنوان حیوانات خانگی فروخته می شوند و برای تحقیق و نمایشگاه استفاده می شوند، تنظیم می کند و قانون روشهای انسانی کشتار، که استانداردهای کشتار حیوانات را کنترل می کند(به استثنای مرغ ها و پرندگان دیگر ، که تنظیم نشده اند).
هیچ قانون فدرالی حاکم بر رفتار با حیوانات در مزارع وجود ندارد. این امر به ایالات متحده واگذار شده است، بیشتر امور مربوط به رفاه حیوانات شامل این دو قانون فوق نیستند.
دو هفته پس از شروع بکار ترامپ در سال 2017، دولت وی زمینه را برای سیاست رفاه حیوانات خود تعیین کرد. وزارت کشاورزی، کل بانک اطلاعاتی عمومی خود را از سوابق نقض رفاه حیوانات پاک کرد- سوابق بازرسی و گزارش های سالانه برای هر مرکز تجاری حیوانات در ایالات متحده، از جمله باغ وحش ها، پرورش دهندگان، مزارع کارخانه ها و آزمایشگاه ها.
به دنبال فشارهای مداوم عمومی، سرانجام در فوریه سال 2020، وزارت کشاورزی پایگاه داده را بازیابی کرد، در این روند مشخص شد که اجرای قانون تحت ترامپ به شدت افت کرده است.

6- بهبود استانداردهای رفاهی برای حیوانات پرورشی

دولت ترامپ محدودیت سرعت را برای ذبح تعداد زیادی از خوک ها که در هر ساعت به طور قانونی ذبح شوند، را از بین برد، که، به گفته منتقدان، خط تولید کارخانه  آنقدر سریع حرکت می کرد که گاهی خوک ها قبل از کشته شدن به درستی مبهوت نمی شدند- به این معنی که با اینکه گلو آنها بریده شده  در حالی که همچنان هوشیار هستن در آب جوش ریخته می شدند.

 

دولت قانونی را که توسط دولت اوباما وضع شده بود مبنی بر، برچسب “ارگانیک”  که فقط در مورد محصولات حیوانی که دارای استانداردهای خاص رفاهی در زمان حیانشان داشتند، از جمله دسترسی به هوای تازه و نور خورشید و داشتن فضای چرخش کافی و راحت وهمچنین بریدن منقار مرغ و دم گاو را ممنوع کرد.
دولت ترامپ از اتخاذ ابتکار عمل در دوران اوباما برای ممنوعیت سورینگ کردن اسب خودداری کرد، این اقدام عمدی آسیب رساندن به پاهای اسب نمایشی برای افزایش قد گام آن بود.

 

بلانی می گوید، بایدن به عنوان سناتور از چندین لایحه حمایت از اسب حمایت مالی کرد.
بلانی امیدوار است که بایدن از رویکرد ترامپ تغییر مسیر دهد. این می تواند به معنای ترمیم و بهره برداری از تلاشهای دوران اوباما برای حمایت از حیوانات و همچنین همکاری با کنگره برای تصویب قوانین حیات فدرال باشد. اکنون، هر قانونگذار یک کارمند رفاه حیوانات دارد.

خوشبختانه امروزه علاقه و حساسیت بیشتری به زندگی حیوانات و اهمیت آنها برای افراد وجود دارد.

نویسنده: ناتاشا دالی و داگلاس ماین
مترجم: محمد مهدی گلباف بنادکی
مقاله قبلیاستانداردسازی نژاد‌های سگ و سازمان‌های مرتبط
مقاله بعدیعسل تک گل رازیانه

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید