برنج ارزان‌ را از کجا بخریم؟

0
اگر متقاضی خرید برنج خارجی و ارقام پرمحصول ارزان‌قیمت ایرانی هستید، علاوه بر خرید اینگونه برنج‌ها از سامانه بازرگام می‌توانید برنج هندی، پاکستانی و تایلندی را با نرخ مصوب و در بسته‌بندی شرکت بازرگانی دولتی ایران از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار خریداری کنید.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از همشهری آنلاین، مشاهدات حاکی است، افزایش قیمت برنج مرغوب ایرانی در کنار کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان، موجب رشد تقاضا برای انواع برنج ارزان‌قیمت خارجی و ارقام پرمحصول برنج ایرانی و برخی انواع برنج نیم‌دانه و لاشه برنج در بازار خرده‌فروشی شده است.
با این شرایط مسئولان تنظیم بازار رشد عرضه مستقیم این ارقام از طریق فروش اینترنتی در سامانه بازرگام، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار را در دستور کار قرار داده‌اند.
با وجود این، انواع برنج خارجی و پرمحصول ایرانی خارج از بسته‌بندی جی‌تی‌سی(شرکت بازرگانی دولتی) و با قیمت‌های خرده‌فروشی بالاتر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های اینترنتی به مشتریان عرضه می‌شود.
با این حال اگر متقاضی این نوع برنج‌ها با حداقل قیمت و با نرخ مصوب هستید باید آن را در بسته‌بندی شرکت بازرگانی دولتی و قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۲هزار و ۵۰۰تومان به ازای هر کیلوگرم برنج تایلندی، ۲۰هزار و ۵۰۰تومان برای برنج پاکستانی و ۱۸هزار و ۵۰۰تومان برای برنج هندی در سامانه بازرگام یا مراکز عرضه مستقیم مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین و میوه و تره‌بار خریداری کنید. علاوه بر این، ۲  رقم برنج پرمحصول ایرانی، شامل برنج شیرودی به قیمت هرکیلوگرم ۴۲هزار تومان و فجر به نرخ هر کیلوگرم ۳۲هزار تومان در سامانه بازرگام عرضه می‌شود.

توزیع برنج خارجی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

به‌گفته اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، توزیع برنج تنظیم بازاری از پنجشنبه ۱۹بهمن ماه، با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور آغاز شده است.
اسماعیل قادری‌فر با اشاره به اینکه عرضه برنج ایرانی فجر در سامانه‌های توزیع هوشمند از روزهای آینده آغاز می‌شود، می‌گوید: عرضه برنج ایرانی با نرخ مصوب از طریق پلتفرم‌های توزیع کالای اساسی آغاز شده است.
او توضیح می‌دهد: فقط در روز جمعه ۲۲ بهمن ماه ۲۴ تن برنج در تهران توزیع شده است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز در گفت‌وگو با همشهری از توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج با هدف حفظ آرامش بازار، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کنترل قیمت این محصول در بازار خبر داده و می‌گوید: براساس تصمیم قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی، این مقدار برنج از طریق شبکه‌های منتخب توزیع، نظیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف سراسری، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا و میادین میوه و تره‌بار وارد شبکه توزیع می‌شود. به‌گفته یزدان سیف، مقادیر تخصیصی برنج در سطح استان‌ها با نرخ مصوب مصرف‌کننده نیز از طریق کارگروه‌های تنظیم بازار در شبکه‌های منتخب، توزیع خواهد شد.

عرضه اینترنتی برنج

مدیرکل بازرگانی داخلی کالاهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی هم از توزیع اینترنتی یک رقم پرمحصول برنج ایرانی و انواع برنج خارجی در سامانه بازرگام خبر می‌دهد و می‌گوید: در روزهای آینده عرضه برنج طارم با قیمت مناسب در سامانه بازرگام آغاز می‌شود.
به‌گفته ابراهیم زارع، ۲۰۰ هزار تن برنج خارجی برای عرضه مستقیم به سامانه بازرگام و در مراکز عرضه مستقیم تخصیص یافته است.
او می‌افزاید: فقط در روز پنجشنبه هفته گذشته ۵۵ تن برنج ایرانی در تهران توزیع شده است. او توضیح می‌دهد: از ابتدای امسال ۳۰۰هزار تن برنج خارجی با قیمت کمتر از ۲۰هزار تومان در هر کیلوگرم عرضه شده است. ۲۰۰ هزار تن برنج وارداتی هندی، پاکستانی و تایلندی نیز تا پایان امسال توزیع می‌شود، این میزان معادل یک ششم نیاز سالانه کشور به برنج است.
مقاله قبلیتبعات منفی منفک شدن بخش آبخيزداري از منابع طبيعي
مقاله بعدیکسب درآمد با تولید گوشت غاز ارگانیک در منزل

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید