آمادگی سازمان دامپزشکی برای نظارت در عید قربان

0
آمادگی سازمان دامپزشکی برای نظارت در عید قربان
 سرپرست سازمان دامپزشکی کشور گفت: در روز عید قربان ۸۵۰ جایگاه ثابت و ۹۶۶ اکیپ سیار آماده خدمت‌رسانی به شهروندان برای ذبح بهداشتی دام هستند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، وحید صالحی سرپرست سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که این جایگاه‌ها با هماهنگی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه، ۴۵۰ اداره دامپزشکی در تهران و شهرستان‌های کشور آماده خدمت‌رسانی برای ذبح دام در روز عید قربان هستند، گفت: این خدمت‌رسانی در تهران یک روز قبل از عید قربان یعنی چهارشنبه و در سایر شهرها و شهرستان‌ها در روز پنجشنبه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: قیمت دام زنده برای عید قربان چند؟

آمادگی ۱۸۱۶ جایگاه ذبح دام در روز عید قربان

وی خاطرنشان کرد: حدود ۸۵۰ جایگاه ثابت در سطح کشور در محل‌های تعیین شده با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی، سازمان میادین شهرداری تهران و سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی اقدام به عرضه و ذبح بهداشتی دام زنده می‌کنند.
صالحی گفت: ۹۶۶ اکیپ سیار هم در کل کشور برای بازرسی و معاینه دام، آماده خدمت‌رسانی به شهروندانی است که به ذبح دام خود در محل تمایل دارند.
وی افزود: در روز عید قربان ۱۱۶۵ دامپزشک، ۱۶۲۷ بازرس بهداشتی گوشت و ۶۰۵ ناظر شرعی دفتر ولی‌فقیه در سطح کشور حضور خواهند یافت.

در تهران ۲۱ جایگاه عرضه بهداشتی دام دایر است

سرپرست سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که در تهران ۲۱ جایگاه عرضه بهداشتی دام دایر است، گفت: از این تعداد ۳ جایگاه در طول سال ثابت است، ۱۳ جایگاه به صورت موقت برای روز عید قربان و ۵ جایگاه هم مخصوص کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی فعال هستند.
به گفته وی، همه خدمات مربوط به بازرسی، معاینه و ذبح شرعی دام برای شهروندان در روز عید قربان رایگان است.
مطلب قبلیکشت بدون الگو
مطلب بعدیانتخاب نخستین سفیر زن در دولت رئیسی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید