آمادگی سوئیس برای گسترش همکاری با ایران

0
مزرعه سبز: عضو ارشد سفارت سوئیس در ایران با اشاره به آمادگی سوئیس برای همکاری با ایران گفت: ایران می‌تواند روی همکاران سوئیسی خود حساب باز کند و آماده هستیم در زمینه تحریم‌ها، تغییرات اقلیمی و دیگر چالش‌ها در کنار شما (ایرانیان) باشیم.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی (مزرعه سبز)، کیم سیتسلر در دومین کنفرانس بین‌المللی غلات و دانه‌های روغنی ایران گرین گفت: تنش‌های بین‌المللی مانند تحریم‌ها، تغییرات اقلیمی، جنگ‌هایی مانند جنگ روسیه و اوکراین و دیگر شرایط، چالش‌هایی را برای جوامع انسانی ایجاد کرده است که باید این چالش‌ها را با همکاری همدیگر حل کنیم و پشت‌سر بگذاریم.

ایران می‌تواند روی همکاران سوئیسی خود حساب باز کند

وی با اشاره به آمادگی سوئیس برای همکاری با ایران گفت: ایران می‌تواند روی همکاران سوئیسی خود حساب باز کند و ما آماده هستیم برای همه این موارد و پیدا کردن راه‌حل در کنار شما (ایرانیان) باشیم.
عضو ارشد سفارت سوئیس در ایران با اشاره به همکاری نزدیک دولت سوئیس با ایران گفت: اقتصاد ایران در حال حاضر تحت تاثیر تحریم‌هاست و چالش‌های زیادی را در این زمینه تجربه می‌کند؛ لذا دولت سوئیس سعی کرده یک کانال امن تجاری بین ایران و سوئیس برقرار کند.
سیتسلر گفت: شرکت‌های سوئیسی متخصصان بسیاری را در زمینه غلات به ایران آورده‌اند و در این زمینه با ایرانیان همکاری می‌کنند.
وی با بیان اینکه تولید کالا در سوئیس نقش عمده‌ای در اقتصاد دارد، گفت: حمایت دولت سوئیس از فعالان تولید کالا بسیار جدی است؛ زیرا سوئیس کشوری است که منابع زیادی ندارد و حتی به دریا هم راه ندارد و پیشرفت‌های ساختاری سوئیس از دل بحران‌ها به ویژه بحران‌های پس از بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد.

حسین کاظمی ـ کارشناس کشاورزی و روزنامه نگار

مقاله قبلیشمشیرِ دولبه‌ پرداخت یارانه نقدی
مقاله بعدیبانوی ایرانی، رئیس بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید