آینده هوش مصنوعی برای نسل بشر

3
آینده هوش مصنوعی برای نسل بشر
در هفته گذشته در جهان یک خبری به گوش جهانیان رسید که شرکت ایلان ماسک آمریکایی مجوز جاسازی تراشه‌ای به اندازه کمتر از یک میلیمتر در مغز انسان گرفته است.
اخبار سبز کشاورزی؛ این تراشه هوش مصنوعی است که بر چند حیوان از جمله میمون و خرس آزمایش شده است که میمون توانسته است به زبان انگلیسی ده‌ها بلکه صدها صفحه تایپ کند و در نوشته‌هایی که تایپ کرده است اطلاعات موجود در این تراشه بازیابی و تحلیل کرده و در از احساسات خود جملاتی همانند اینکه “گرسنه هستم” و “به آب و غذا نیاز دارم” یا موارد مشابه آن به مخاطبین خود ابراز نموده است یا خرس بدون اینکه قبلا در ورزش تنس تحت مراقبت یک انسان آموزش دیده باشد توانسته است این بازی را به نحو احسن انجام دهد این تراشه در مغز یک معلول نخاعی جاسازی کردند که به وسیله ایجاد پل ارتباطی بین اعصاب نخاع توانست سلامتی خود را باز یابد و از رختخواب بلند شود و راه برود یا با کمک جاسازی این تراشه یک نابینای مادر زاد توانسته است که بینایی خود را بازیابد و با چشمان خود اطرافش را ببیند.

انسان‌ها در زندگی شاهد یک تحول مهم خواهند شد

به احتمال زیاد در مدت بسیار کم که شاید از شش ماه تا یک سال طول نکشد این تراشه به دست تمام انسان‌ها با قیمت مناسب که از گوشی موبایل کمتر باشد قرار بگیرد که در تمام زندگی انسان‌ها وارد می‌شود و انسان‌ها در زندگی شاهد یک تحول و فرگشت شگرف و بسیار مهم خواهند شد.
تحولی که آنها را از انسان‌های ما قبل از ظهور این پدیده میلیون‌ها بلکه میلیاردها سال در حد بی‌نهایت به جلو می‌برد در اثر این پدیده محیر العقول در آینده بسیار نزدیک نسل گوشی موبایل و کامپیوتر از بین می‌رود و پزشکی در بیشتر رشته‌های خود طوری به جلو خواهد رفت که برای انسان امروزی قابل تصور نیست.

مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بی‌معنی می‌شوند

مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بی‌معنی می‌شوند و اگر به‌طور کلی برچیده نشوند خیلی کوچک و محدود خواهند شد زیرا با جاسازی یک تراشه در مغز یک انسان در عرض چند صدم ثانیه می‌تواند با هر زبانی که دلش بخواهد صحبت کند یا در عرض مدت زمان کمتر از یک ثانیه معادله های پیچیده ریاضی و مسائل علمی که نیاز به ماه‌ها و سال‌ها فکر کردن دارند حل کند.

با هوش مصنوعی در هر کجای دنیا تبادل اطلاعات می‌کنند

چنین انسانی نیاز به رفتن به پزشک یا وکیل و غیرو ندارد و در هر علمی که بخواهد می‌تواند نظر بدهد و تحلیل‌های بسیار دقیق و مصون از خطا از یافته های علمی می‌دهد در چنین اوضاعی انسان‌ها دیگر نیاز به صحبت کردن یا نوشتن یا خواندن برای تبادل اطلاعات نخواهند داشت و به وسیله هوش مصنوعی در هر کجای دنیا که هستند تبادل اطلاعات می‌کنند.

انسان حاضر به یک انسان دیگر تبدیل خواهد شد

در آینده نزدیک خیلی از کارهایی که در حال حاضر رواج دارند از بین خواهند رفت و در نوع انسان یک فراگشت ایجاد خواهد شد نه از نوع ژنتیکی آن بلکه به مراتب فراتر خواهد بود که انسان حاضر به یک انسان دیگر تبدیل خواهد شد.
در اثر این تحول عظیم انسان‌های نسل آینده به نسل ما همانند انسان‌های نخستین که میلیون‌ها سال با علم و زندگی فاصله دارند نگاه می‌کنند.
انسان‌ها در حال وارد شدن به یک تمدن جدید و بزرگ و وسیع هستند که در این تمدن خیلی از چیزهایی که ما در حال حاضر داریم ازبین خواهند رفت.
در آینده نزدیک چیزی به نام زبان یا خط دیده نمی‌شود و شیوه تبادل اطلاعات بین انسان‌ها تغییر می‌کند و روابط عاطفی و احساسات و معاشرت‌های بین افراد دچار تحول عظیم خواهند شد و شیوه زاد ولد کردن انسان‌ها تغییر خواهد کرد.
شاید با این تحول شگرف انسان خیلی سریع از کره زمین به کرات دیگر که خیلی وسیع و پر نعمت هستند مهاجرت می‌کند که زمین در آینده نه چندان دور به یک مخروبه غیر قابل سکونت تبدیل خواهد شد.
مطلب قبلیمیوه ای که از شما در برابر فشار خون بالا محافظت می‌کند
مطلب بعدیچرا اتاق بازرگانی حساس است؟

3 دیدگاه‌ها

  1. علم و دانش کلید پیشرفت بوده و هست و خواهد بود. سنت گرایی و ترس از نوآوری متعلق به فکر منجمد و دگماتیک است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید